Haberler

2020 Jeotermal Tasarım Yarışması, DOE & INL – kayıt açılışı 6 Ocak 2020

INL tarafından düzenlenen Tasarım Yarışması web sayfası - ekran görüntüsü
Cannur Bozkurt 23 Ara 2019

2020 Jeotermal Tasarım Yarışması (TM): GIS Haritalama Öğrenci Yarışması 6 Ocak 2020'de açılacak. ABD DOE Jeotermal Teknolojileri Ofisi ve Idaho Ulusal Laboratuvarı tarafından jeotermal kalkınmayı önleyen teknik olmayan bir engele karşı jeotermal enerji teknolojileri geliştirmek.

ABD Enerji Bakanlığı (DOE) Jeotermal Teknolojileri Ofisi (GTO), Idaho Ulusal Laboratuvarı (INL) ile birlikte, 2020 Jeotermal Tasarım Yarışması (TM): GIS Haritalama Öğrenci Yarışmasına ev sahipliği yapıyor. Tasarım yarışması, jeotermal enerji teknolojilerinin anlayışını ve faydalarını arttırmak için jeotermal gelişimin teknik olmayan bir engeline odaklanmaktadır. İki veya üç kişilik öğrenci ekipleri, bu yenilenebilir enerji kaynağın potansiyel fırsatlarını keşfetmek için etkili bir Infographic / poster veya interaktif harita oluşturmak için GIS haritalamasını kullanacaktır.

Yarışma sorusu

“Jeotermal enerjiyi anlamak zordur çünkü yeraltında bulunur. Jeo-uzamsal haritalama, bu önemli yenilenebilir enerji kaynağı hakkındaki bilgimizi nasıl artırabilir? GIS, jeotermal enerji konusunda görselleştirme ve iletişim kurma şeklimizi nasıl geliştirebilir? ”

GIS’nin jeotermal teknolojinin iletişimini nasıl canlandırabileceğini veya geliştirebileceğini gösteren bir harita (dijital interaktif veya statik) oluşturun.

Yarışma konusu için sorular / fikirler

  • GIS / EGS’ye eğitim yaklaşımları
  • Jeotermal enerji kaynaklarının belirlenmesinde GIS kullanımının ekonomik etkileri
  • GIS ile ilgili jeotermal konulardaki son yenilikler ve zorluklar
  • EGS genişliyor – GIS’nin bunda rolü nedir?
  • Topraktaki enerji – jeotermal enerji nasıl araştırılır?
  • Optimal jeotermal alanlara yakın olmayan yerlerde karşılaşılan zorluklar nelerdir?
  • Jeo-uzamsal teknolojilerin jeotermal araştırmalara entegre edilmesi – avantajları nelerdir?
  • EGS ve jeotermal enerji üretimi alanlarını belirlemek için GIS’yi kullanma

Bu, kapsamlı bir konu listesi değil, sadece harita fikirlerinizi düşünürken dikkate almanız gereken bir şey!

Yönergeler, uygunluk, ekip oluşturma, kayıt, yazılım, zaman çizelgesi, ödüller, inceleme kriterleri, promosyon araç takımı, örnekler ve kaynaklar hakkında daha fazla ayrıntı aşağıdaki bağlantıdan bulunabilir.

Idaho National Laboratory

Kaynak: ThinkGeoEnergy