Haberler

Almanya, Holzkirchen’deki jeotermal santralde test üretimi başladı

Holzkirchen Jeotermal Santrali, Bavyera / Almanya (kaynak: Erdwerk)
Cannur Bozkurt Cannur Bozkurt 19 Tem 2019

Almanya, Holzkirchen'deki jeotermal santralin test işlemleri başarılı oldu. Santralin yakın bir gelecekte tam işletime geçmesi bekleniyor.

Aralık 2018’de bölgesel ısıtma operasyonunun başlatılmasının ardından, elektrik, ilk kez Holzkirchen jeotermal santralinin deneme operasyonunun bir parçası olarak 4 Temmuz 2019’da şebekeye verildi. Elektrik üretiminin başlaması ile ilgili daha fazla bilgiyi Geothermie Holzkirchen GmbH’nin (pdf) basın bildiriminden ulaşabilirsiniz.

4 Temmuz 2019’da, Holzkirchen’deki jeotermal santral tarafından üretilen 600 kW’lık elektrik kapasitesi ile ilk kez kamu şebekesine iletildi.

Turboden tarafından teslim edilen santral, halen mevcut tasarım akışından daha düşük olan mevcut jeotermal değerler ile 2.6 MW’a ulaştı.

Gemeindewerke genel müdürü Albert Götz projenin durumundan memnun:

“Şebekeyi yalnızca geçici olarak beslesek bile, ilk defa elektrik üretimi çevre ve iklim koşullarında enerji üretiminde Holzkirchen’de bir başka dönüm noktası oldu. Deneme işletmesi ve ilk kez elektrik üretimi doğru yolda. ”

Başlangıçtaki güç kaynağı ile, tazminat süresinin, Yenilenebilir Enerji Yasası (EEG) çalışmaya başlayan kapsamında da ödenmesi gerekiyor. Ağa gönderilen her bir kWh önümüzdeki 20 yıl içerisinde 0.2520 EUR / kWh ile geri ödenecek. Santral, Holzkirchen jeotermal tesisinin ana mali ayağı ve yeniden finansmanına önemli katkı sağlayacaktır.

Kaynak: ThinkGeoEnergy