Haberler

Avrupa Jeotermal İnovasyon Ödülü son teslim tarihi 9 Ocak 2019

EGEC - Ruggero Bertani Avrupa JEotermal İnovasyon Ödülü We Sayfası
Cannur Bozkurt 8 Oca 2019

Projenizi, şirketinizi veya inovasyonunuzu, Ruggero Bertani Avrupa Jeotermal İnovasyon Ödülü 2019’a göndermek için son tarih; 9 Ocak 2019 yaklaşıyor.

Haziran 2018’de 62 yaşında vefat eden Ruggero Bertani’nin anısına Ruggero Bertani Avrupa Jeotermal İnovasyon Ödülü olarak yeniden adlandırılan Avrupa İnovasyon Ödülü 2019 için son başvuru tarihi 9 Ocak 2019.

Ödül, özgünlüğü, inovasyonu, güvenilirliği, emisyonların azaltılmasını ve enerji çıktısındaki iyileştirmeleri, sektörel meslektaşların mükemmelliği kabul etmesi ve en heyecan verici fikirlerin geniş çapta duyurulması için bir fırsat olarak kabul edilmektedir.

Özgünlük, inovasyon, güvenilirlik, emisyonların azaltılması ve enerji üretimindeki iyileştirmeler temelinde değerlendirilecektir olan başvurular için son iletim tarihi 9 Ocak 2019’dur.

Kazanan, GeoTHERM fuar ve kongresindeki ödül töreni sırasında açıklanacaktır. Ruggero Bertani Avrupa Jeotermal İnovasyon Ödülü, EGEC Jeotermal’in GeoTHERM fuar ve kongresinin organizatörleri Messe Offenburg ile işbirliği içinde bir girişimdir.

Herhangi bir ek bilgi için egia@egec.org adresindeki EGEC sekreteryası ile irtibata geçebilirsiniz

Yarışma, Avrupalı ​​şirketlerden, kuruluşlardan veya tüm değer zinciri ve jeotermal uygulamalardaki kuruluşlardan, Avrupa’da bulunmaları veya Avrupa’da faaliyet göstermeleri şartıyla, projeler, süreçler, ürünler ve inisiyatifler için çağrı yapmaktadır.

Araştırma projeleri inovasyon olarak nitelendirilebiliyorsa, adayların Horizon 2020 Çalışma Programı tarafından tanımlandığı gibi 7 veya daha yüksek bir teknoloji hazırlık seviyesine (TRL) sahip olmaları gerekir.

Katılımcılar, işletme başına yılda bir yenilik sunabilir. Başarısız olan başvurular gelecekteki ödüllerde aday gösterilmeye uygun olacaktır.

Başvuru süreci

İlk aşamada jüri son başvuru tarihine kadar gelen tüm kayıtları gözden geçirecektir. Bu girdilerden beş yenilik seçilecek ve yaklaşmakta olan GeoTHERM Fuarı ve Kongresi öncesinde “onaylanan adaylar” olarak ilan edilecektir.

İkinci aşamada jüri, ödüllendirilecek şirketi “beş aday” arasından seçecektir. Seçilen katılımcı, GeoTHERM’in açılış oturumunda ödül törenine kadar gizli tutulacaktır.

Sadece yeniliğin adı ve gönderen kuruluş, listeye girmesi durumunda kamuya açık olarak paylaşılacaktır. Sağlanan diğer hiçbir bilgi kamuya açıklanmayacaktır.

Zaman çizelgesi

26 Kasım 2018: Aday başvuru başlangıç tarihi

9 Ocak 2019: Aday başvuru kapanış tarihi

27 Ocak 2019: “Onaylanan adaylar” olarak ilan edilen beş adayın belirlenmesi

14 Şubat 2019: Kazananın, GeoTHERM’teki ödül töreninde açıklanması

Jüri:

Miklos Antics, EGEC Başkanı, GPC IP, Fransa

Adele Manzella, CNR-IGG, İtalya

Sandra Kircher, Ticaret Fuar Başkanı, GeoTHERM Expo & Congress, Almanya

Javier Urchueguia, Jeotermal Panel Başkanı RHC ETIP, UPV, İspanya

Bruno Leray, Storengy – Grup ENGIE, ETIP Genel Müdür Yardımcısı, Fransa

Başvurunuzu buradan yapabilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy