Haberler

Aydın Büyükşehir Belediyesi, jeotermalle ilgili bir karikatür yarışması düzenliyor

Aydın Belediyesi Karikatür Yarışma Afişi (kaynak: Aydın Büyükşehir Belediyesi)
Cannur Bozkurt 4 Eki 2019

Aydın Büyükşehir Belediyesi, 9 yaş üzerindeki amatör-profesyonel tüm katılımcılara açık olan ve jeotermal sahalarının Aydın'a ve Aydın halkına etkileri, sonuçları gibi konuların sanatçılar eliyle yansıtılmasını amaçladığı bir karikatür yarışması düzenliyor.

İhlas Haber Ajansı’nın bildirdiği üzere Aydın Büyükşehir Belediyesi, bölgede gündemde olan jeotermal konusuna ilişkin, 9 yaş üzerindeki amatör-profesyonel tüm katılımcılara açık olan ve jeotermal kaynağın değerlendirilmesinin Aydın’a ve Aydın halkına etkileri, sonuçları gibi konuların sanatçılar eliyle yansıtılmasını amaçladığı bir karikatür yarışması düzenliyor.

Katılımın 11 Ekim’e kadar devam edeceği yarışmanın jüri değerlendirmesi 14-15 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek. Yarışmaya ilişkin ayrıntılı bilgiye www.aydin.bel.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, amaçlarının Aydın’da jeotermal konusuna dikkat çekmek olduğunu belirterek tüm karikatürcüleri yarışmaya davet etti.

Başkan Çerçioğlu şu açıklamalarda bulundu: “Jeotermalle ilgili söylenebilecek birçok sözün yanı sıra karikatürcülerin çizgilerinin de bu konuyu işlemesini bekliyoruz. Onların da bu konuda çizilecek çizgilerinin olduğunu biliyoruz. O yüzden tüm karikatürcülerimizi yarışmamıza davet ediyorum. Özellikle de Oğuz Aral, Turhan Selçuk gibi Türk karikatürünün ağabeylerinin ekollerinin bu konuda çizilecek çok çizgisi olduğunu düşünüyoruz. Gelsinler bu çizgilerini bizimle paylaşsınlar.”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı