Haberler

Basic Energy, kalkınma için yatırımcı kazanmak adına sermaye artırımı planlıyor

Filipinler Menkul Kıymetler Borsası, Manila (kaynak: flickr / Anna Banana! ™, creative commons)
Cannur Bozkurt 18 May 2019

Filipinler'den Basic Energy Corp., stratejik yatırımcıların şirkete katılmasına ve daha fazla jeotermal ve yenilenebilir enerji gelişiminin finanse edilmesine yardımcı olacak bir sermaye artırımı planlıyor.

Filipinler Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenen Basic Energy Corp., potansiyel yatırımcıların şirkete katılmasını sağlamak ve şirketin jeotermal ve yenilenebilir enerji geliştirme faaliyetleri için gerekli mikarda fonu güvence altına almak için sermaye stokunu ikiye katlamayı planlamakta.

Önerilen sermaye artışı, potansiyel yatırımcıların şirkete girmesini ve fon yaratma konusunda belirli bir esneklik sağlamasını sağlayacak.

Şirket, potansiyel bir yatırımcının şu anda yasal ve finansal durum tespiti incelemesi yürüttüğünü açıkladı.

Basic Energy, Batangas’ta Mabini Jeotermal Hizmet Sözleşmesi ve Mt. Marieles jeotermal projesi, ve Mt. Albay’daki Iriga Jeotermal Projesi gibi bir çok jeotermal proje geliştirmekte.

Son zamanlarda, daha önce paylaşıldığı üzere, jeotermal sözleşmelerinden ikisi Enerji Bakanlığı tarafından sonlandırıldı.

Jeotermal gelişmeleri takip etmenin yanı sıra, güneş, rüzgar ve biyokütle enerjisi gibi diğer yenilenebilir enerji projelerindeki fırsatları da göz önünde bulunduran şirket, şu anda durum tespiti çalışmalarını sürdürmekte.

Kaynak: ThinkGeoEnergy