Haberler

California gelecek için sadece yenilenebilir enerjiyi hedefliyor

Golden Gate Bridge, San Francisco, California (source: flickr/ jeffgunn, creative commons)
Eren Günüç 1 Eyl 2017

Eylül ayındaki Kaliforniya yasama organı önündeki bir öneri, tüm elektrik enerjisini yenilenebilir kaynaklardan üretmeyi amaçlıyor.

Eylül ayındaki Califonia yasama organı önündeki bir öneri, tüm elektriğini yenilenebilir kaynaklardan üretmeyi amaçlıyor. Onaylandığı takdirde, bu önlem ABD’deki en kalabalık devlet aracılığıyla yenilenebilir kaynakların sağlanması ve uygulanmasına büyük ölçüde teşvik edecektir. Bu, Kaliforniya’yı yalnızca ABD’de değil dünyada bir enerji geleceği kabul etmede bir lider olarak belirleyecektir.

Kaliforniya şu anda gücünün yaklaşık % 29’unu güneş, rüzgar, jeotermal ve diğer yenilenebilir kaynaklardan 2016 yılında üretiyor.

Bu yenilenebilir enerjilerin benimsenmesi de önemli zorluklarla karşı karşıya gelecek. Daha üretken kaynaklar çevrimiçi hale getirilmelidir ve tasarım, onay, izin ve son olarak inşaat düşünülürken bu genellikle uzun bir süreç olabilir. Burada, jeotermal, gece güneş enerjisi üretilmediğinde veya rüzgar kaynakları yetersiz olduğunda güç sağlamada geniş bir rol oynayabilir.

Kaynak: L.A. Times, ThinkGeoEnergy aracılığıyla