Haberler

Çalıştay – Jeotermal, teknoloji sorunları ve Lityum geri kazanımı – 4 Aralık 2019

Kaliforniya Enerji Komisyonu'nun internet sitesi (ekran görüntüsü)
Cannur Bozkurt 2 Ara 2019

Kaliforniya Enerji Komisyonu, Jeotermal Enerji ve Lityum Ortak-Üretiminde R&D konusunda hibe fırsatı için potansiyel başvuru sahipleriyle teklifleri tartışmak için bir Ön Uygulama Çalıştayı düzenleyecektir. Çevrimiçi katılım mümkün. Toplantının tarihi 4 Aralık 2019

Bu haftanın başlarında yayınladığımız uygulamalı araştırma ve geliştirme için hibe fonu başvuruları için bir çağrıya ek olarak mevcut verimliliğin ve esnekliğin arttırılması için teknolojilerin, araçların ve stratejilerin geliştirilmesi ve gösterilmesi ile ilgili teknoloji tanıtım ve dağıtım projelerini ve ayrıca Jeotermal akışkanından lityum elde etmek için teknolojiler geliştirmek ve göstermek hakkında bilgi sunduk.

Kaliforniya Enerji Komisyonu personeli, potansiyel başvuru sahipleriyle görüşmek üzere bir Ön Uygulama Çalıştayı düzenleyecektir. Katılım isteğe bağlıdır ancak tavsiye edilir. Adaylar çalıştaya şahsen, internet üzerinden (WebEx, aşağıdaki talimatlara bakınız) ya da aşağıda belirtilen tarih ve saat ve tarihte konferans görüşmesi yapabilirler.

WebEx Talimatları:

WebEx toplantısına katılmak için https://energy.webex.com adresine gidin ve aşağıdaki toplantı numarasını ve şifreyi girebilirsiniz:

  • Toplantı Numarası: 920 409 501
  • Toplantı Şifresi: Şifreye gerek yok
  • Konu: Uygulama Öncesi Çalıştay – GFO-19-303 Jeotermal Enerjinin Teknoloji Engelleri Üstesinden Gelmesi ve Mineral Lityumun (Jeotermal) Çıkarılmasını Sağlama

Kaynak: ThinkGeoEnergy