Haberler

Çanakkale’deki Deprem Bölgesine Transmark Türkiye’den Yardım

Transmark KOC-II Drilling Operation (Kaynak: Transmark Turkiye)
Eren Günüç 28 Şub 2017

Şubat ayında Çanakkale'de meydana gelen depremler nedeniyle beş yüzü aşkın insan evsiz kaldı. Transmark Türkiye ise bölge halkına yardım ediyor.

Şubat ayında Çanakkale’de meydana gelen depremler nedeniyle beş yüzü aşkın insan evsiz kaldı. Haberlerde ve bilimsel dayanağı bulunmayan haberlerde bu depremlerin Jeotermal şirketler yüzünden olduğuna dair bir çok haber çıkmakta.

Transmark ise bölgede jeotermal sahası olan firmalardan bir tanesi.

AFAD, Kızılay ekiplerinin bölgede konteynırlar, çadırlar, destek ve yardımlar göndermesinin dışında Transmark Türkiye, yetkili makamlarla temasa geçerek bölge halkına yardımda bulunmak istedi.

Transmark Türkiye daha sonra Tuzla Köyü’ne beş konteyner, Yukarıköy Köyü’ne beş konteyner olmak üzere bölgeye on konteyner gönderdi. Transmark Türkiye, bu sayede depremden etkilenmiş ortalama 40 kişinin barınmasına yardımcı oluyor.

Jeotermal Haberler olarak jeotermal enerji hakkında asılsız haberleri yayınlamıyoruz. Transmark Türkiye ekibinin yaptıkları gibi halkla daha iç içe olacağımız ve Jeotermal Enerji Nedir?’i halka daha iyi anlatacağımız girişimleri destekliyoruz.

Kaynak: Transmark Türkiye