Haberler

Central Java’da 220 MW Baturaden jeotermal projesinin arama sondajı başladı

Mount Slamet, Central Java, Indonesia (source: flickr/ stwn, creative commons)
Eren Günüç 8 Oca 2018

PT Sejahtera Alam Energy (SAE) Endonezya'nın Orta Java'daki 220 MW'lık Baturaden Jeotermal Enerji Projesi için arama kuyuları için sondaj çalışması başladı.

PT Sejahtera Alam Energy (SAE) tarafından yönetilen Baturaden jeotermal enerji projesi Wellpad H (Sumur SMT-01) üzerinde arama kuyuları için sondaj çalışması başladı. Bilyumköy’den gelen erişim yolu bağlandıktan sonra, Banyumas ve Brebes ilçelerinde idari olarak bulunan Wellpad H PLTP Baturaden mevkiinde yapılan ilk kuyu delme işlemi yapılacak.

Enerji ve Mineral Kaynakları Jeotermal Direktörü Yunus Saefulhak, “Wellpad H’de kuyu 1’in sondajı 22 Aralık’ta başladı ve şu an 340 metre derinlikte” dedi. yıl.

İlk arama kuyusunun delinmesi ana yüklenici Halliburton tarafından yaklaşık 60 gün boyunca 3.500 metre derinliğe kadar yürütülmüştür. Halliburton, kuyunun sondaj çalışmaları sırasında 120 yerel işçi ve 80 uzman çalıştırmaktadır.

Baturaden PLTP kapasite geliştirme planı 220 MW olup, 2022 ve 2024 yıllarında ticar işletme tarihi olarak hedeflemiştir.

Yunus’a göre, PLTP Baturaden projesi ulusal elektrik enerjisi ihtiyaçlarını karşılamak için ulusal stratejik projeye dahil edildi. Bu, Ulusal Stratejik Projesinin Uygulanmasını Hızlandıran 2016 Sayılı 3 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Yönetmeliğinde (Perpres) ve Elektrik Altyapısının Geliştirilmesinin Hızlandırılması Hakkında 2016 Tarihli ve 4 Numaralı Başkanlık Tüzüğünde öngörülmüştür.

Batutaden PLTP’nin geliştirilmesi için gerekli olan toplam yatırım 900 milyon ABD $ ‘dır ve araştırma aşamasında yaklaşık 75 milyon ABD dolar haracanacaktır..

Kaynak: Dunia Energi, ThinkGeoEnergy aracılığıyla