Haberler

Çok değerli bir veri tabanı: GRC Jeotermal Kütüphanesi

GRC Geothermal Library online, snapshot (source: geothermal-library.org)
Eren Günüç 30 Ağu 2017

Jeotermal Kaynaklar Konseyi, GRC Jeotermal Kütüphanesi, paha biçilmez jeotermal makalelere ve araştırmalara ücretsiz erişim sağlıyor. Tüm sektörümüzün bilmesi gereken 40.000'in üzerinde kayıt içeren harika bir kaynak.

Jeotermal Kaynaklar Konseyi (GRC), uluslararası jeotermal toplum için profesyonel bir eğitim derneğidir. Database; araştırma, rezervuar mühendisliği, enerji santrali tasarımı ve işletmesi, doğrudan kullanım, jeotermal ısı pompaları, düzenleyici konular, enerji politikası, enerji piyasaları, haber bültenleri ve daha fazlası dahil olmak üzere jeotermal enerjinin tüm yönleriyle ilgili 40.000’in üzerinde kayıt içeriyor.

Veritabanı, tüm GRC Transactions (1977’den günümüze), tüm GRC Özel Raporları, GRC Bulletin (1973’ten günümüze) sayısız özellik makaleleri ve haber bültenleri, kurumsal ve akademik teknik raporlar, dergiler ve kitaplar için makale düzeyinde atıflar sunmaktadır.

2015 ve önceki tüm GRC PDF’leri ile birkaç bin ilave GRC olmayan PDF, oturum açmadan herkes tarafından ücretsiz olarak indirilebilir.

2016 GRC Transactions yalnızca üyeler tarafından ücretsiz olarak indirilebilir: makalelerin bir listesi için buraya tıklayın. 2016 İşlemleri’ni veya e-posta atıf listelerini indirmek için lütfen üye olarak oturum açın.

Üye olmayanlar GRC’ye katılabilir veya tek tek makale sipariş edebilir.

2017 GRC İşlemleri USB sürücülerle 1-4 Ekim tarihleri ​​arasında Salt Lake City, Utah, ABD’deki GRC Annual Meeting & GEA GeoExpo+ daki 3 günlük kayıt sahiplerine sunulacaktır.

GRC Geothermal Library

ThinkGeoEnergy aracılığıyla