Haberler

Daldrup & Söhne, Almanya’daki jeotermal işletmelerinin büyük hissesini sattı

Landau jeotermal enerji santrali, Almanya (kaynak: Claus Ableiter, creative commons)
Cannur Bozkurt Cannur Bozkurt 7 Haz 2019

Lüksemburg merkezli fon ile IKAV Invest, Landau/Almanya bulunan Daldrup & Söhne AG'nin jeotermal enerji santrallerinin büyük bir oranda hisselerini, ileride arttırmak opsiyonu ile satın aldı.

Sondaj teknolojisi ve jeotermal uzmanı Daldrup & Söhne AG, jeotermal enerji santrali Landau ve Geysir Europe GmbH’deki hisselerin satın alınmasına ilişkin bağlayıcı bir şartname olan Lüksemburg fonlu IKAV Invest S. tarafından temsil edilen IKAV Grubu ile anlaştı. İlk adımda IKAV, jeotermal enerji santrali Landau’nun işletme şirketi Geox GmbH’deki hisselerin yüzde 49.9’unu devralmayı planlıyor.

Anlaşmanın bir kısmı aynı zamanda Geothermie Neuried GmbH & Co. KG dışındaki proje şirketleri de dahil olmak üzere Geysir Europe GmbH’deki hisselerin yüzde 48,9’unun satın alınmasıdır. İşlem fiyatının yaklaşık toplam. 5,2 milyon Avro (5,8 milyon ABD doları) olması bekleniyor. İşlemlerin kapanması 15 Haziran 2019 tarihinde yapılacak.

Jeotermal enerji santrali Taufkirchen için ayrı bir anlaşma yapılması hedefleniyor. Hisselerin satışı, Yönetim Kurulunun 2018 mali yılına ilişkin faaliyet sonucuna dayanarak uygulayacağı yeniden yapılanma önlemlerinin ayrılmaz bir parçası olacak.

Kaynak: ThinkGeoEnergy