Haberler

Doğan Jeotermal Grubu, Kariyer.net İnsana Saygı Ödülleri kapsamında ödül aldı

Kariyer.net 17. İnsana Saygı Ödül Töreni (Kaynak: Doğan Jeotermal Group LinkedIn Paylaşımı)
Eren Günüç 14 May 2018

Bu yıl 17’inci kez verilen Kariyer.net İnsana Saygı Ödülleri kapsamında Doğan Jeotermal Şirketler Grubu, adayların başvurularını en kısa sürede yanıtlaması ve işveren marka iletişimine yönelik çalışmaları nedeniyle ikinci kez ödüle layık görüldü.

Bu yıl 17’inci kez verilen Kariyer.net İnsana Saygı Ödülleri kapsamında Doğan Jeotermal Şirketler Grubu, adayların başvurularını en kısa sürede yanıtlaması ve işveren marka iletişimine yönelik çalışmaları nedeniyle ödüle layık görüldü.

Doğan Jeotermal Şirketler Grubu böylece, her şeyden önce insana değer veren yenilikçi ve eşitlikçi uygulamalarıyla, “İyi Bir İşyeri” olma stratejisi doğrultusunda emin adımlarla ilerlediğini gözler önüne serdi. İnsan Kaynakları alanında yürütülen başarılı çalışmaları öne çıkarmak amacıyla her yıl iş başvurularını en hızlı ve en yüksek oranda yanıtlayan, en çok başvuru alan ve en çok istihdam yaratan şirketlere verilen 17. Kariyer.net İnsana Saygı Ödülleri, 23. İnsan Kaynakları Zirvesi’nde sahiplerini buldu.Doğan Jeotermal Şirketler Grubu, 2017 yılında 20.000 başvuru alarak bu başvuruların yüzde 99’unu cevapladı ve bu başarısıyla İnsana Saygı ödülüne layık görüldü.

Doğan Jeotermal Şirketler Grubu İnsan Kaynakları Yöneticisi Sn. Zeliha BİLGEN KAVRAZ ödül hakkında şunları söyledi: “Doğan Jeotermal Şirketler Grubu İnsan Kaynakları Ekibi olarak sürdürülebilir başarıyı hedefleyen, yenilikçi ve üretken bir insan kaynakları anlayışına sahibiz. Yeni trendleri takip edip Doğan Jeotermal Şirketler Grubu’na uyarlayarak, çalışanlarımızı iş hayatlarında destekliyoruz ve başarılı olmalarını sağlayacak fırsatlar oluşturmak için çalışıyoruz. “İnsana saygı” ilkemizin bir parçası olarak çalışanlarımızın bağlılığının düzenli olarak ölçüldüğü ve geri bildirimlerinin alındığı memnuniyet anketleri yapıyoruz. İnsan kaynakları alanında kısa ve orta vadede hedefimiz, önümüzdeki yıllarda da yenilikçi ve eşitlikçi uygulamalarla birlikte “İyi Bir İş Yeri” olma stratejimiz doğrultusunda ilerlemek. Her şeyden önce insana değer veren bir şirket olarak bu hedefimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerlerken çalışanlarımız dışında şirketimize başvuran adaylar nezdinde de bu ödüle layık görülmek gücümüze güç kattı.”

Doğan Jeotermal Şirketler Grubu’nun Kariyer.net web sitesinde açık pozisyonlar ve iş ilanlarını bulabilirsiniz.

 

Doğan Jeotermal Şirketler Grubu

Doğan Jeotermal Grubun ana firması olan Doğan Jeotermal, çevre dostu enerji iş kollarının hemen hemen tümünde ayrıca alt yapı ve üst yapı inşaatları, endüstriyel tesisler, toplu konut ve sanayi yapılarının inşaatında 1990 yılından itibaren faaliyet göstermektedir. Bunun yanında, enerji  kaynaklarının geliştirilmesi ve ülke ekonomisine kazandırılması ile ilgili uygulamalarda  etkin çözümler sunan uzman bir kuruluştur. Doğan Jeotermal Grup, sahip olduğu sinerjik potansiyeli, geniş bir yelpazeye yayılmış olan etkin hizmetleri, deneyimli kadrosu, AR-GE’si, Sanayi-Üniversite işbirliği modeli ve Toplam Kalite Yönetimi çerçevesinde etkin çözümler üretmektedir.

Doğan Jeotermal, 1994 yılından beri faaliyet göstermekte olduğu jeotermal enerji sektöründe çeşitli üniversitelerdeki teknik danışmanları dışında bünyesindeki uzman teknik kadrosu ile (jeoloji, jeofizik, hidrojeloji, inşaat, makine, endüstri, elektrik-elektronik mühendisleri) fizibilite ve proje çalışmalarını gerçekleştirmeye devam etmekte olup jeotermal ve jeoteknik etüdlerin yapılması, merkezi ve bölgesel ısıtma sistemleri, elektrik enerjisi üretimi, endüstriyel tesislerin kurulması, termal turizm ve sağlık tesisleri, seracılık ve diğer jeotermal uygulamalar alanlarında alanlarında faaliyet göstermektedir.

Jeotermal sektöründe öncü kuruluş olarak faaliyet gösteren Doğan Jeotermal Grup bünyesinde yer alan boru üretim firması Yalçın Boru, 1997 yılında sektörün ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılamak için Polatlı OSB’de kurulmuştur. Yalçın Boru; sektöre yönelik Ön İzolasyonlu Paket Boru (Jeotermal Boru) ve ek parçaları, buhar boruları ve ek parçaları ile HDPE 100 Polietilen Borular ve ek parçaları üretimini gerçekleştirmekte olup, yetkili satıcısı YD Teknik firması ile de söz konusu malzemelerin her türlü taahhüt işlerini de gerçekleştirmektedir.

Ülkemizdeki termal ve kaplıca tesislerinde mevcut konsept eksikliğine dayalı bu noktadaki gerçekten yola çıkan grubu, termal sağlık turizmine yatırım kararı almış ve şimdiki adıyla Hattuşa Vacation Thermal Club projesi bu şekilde doğmuştur.

Ayrıntılı bilgi için grubun web sayfasını ziyaret edebilirsiniz: www.doganjeotermal.com.tr

 

Kaynak: Doğan Jeotermal Group LinkedIn Paylaşımı