Haberler

Doktora Çalışma Fırsatı – Jeotermal Kullanımı, Reykjavik Üniversitesi, İzlanda

Reykjavik Üniversitesi arka girişi (Kaynak: Flickr, CC, By: Bernard McManus)
Cannur Bozkurt Cannur Bozkurt 17 Eyl 2018

İzlanda'daki Reykjavik Üniversitesi Fen Bilimleri ve Mühendislik Okulu, DeepUtil: Derin Jeotermal Akışkanın Verimli Kullanımı konusu üzerine doktora öğrencisi arıyor.

Reykjavik Üniversitesinde Fen Bilimleri ve Mühendislik Fakültesi, DeepUtil: Derin Jeotermal Akışkanın Verimli Kullanımına katılmak için bir doktora öğrencisi arıyor. Proje; Reykjavik Üniversitesi, İzlanda Üniversitesi ve bir dizi endüstriyel ortak arasındaki bir işbirliği olup, derin kuyulardan yüksek entalpili jeotermal akışkanın değerlendirilmesini sağlayan teknik çözümler geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Başarılı aday aşağıdaki konularda katkıda bulunacaktır:

• Derin jeotermal akışkanın kullanımı için enerji dönüşüm döngüleri analizi
• Derin jeotermal akışkanın kullanımında kimyasalların bertaraf edilmesine yönelik ekipman tasarımları
• Yüksek mineral içeriğine sahip jeotermal akışkan için ısı eşanjörü tasarımı

Pozisyon üç yıllıktır. Başarılı aday İzlanda’daki Reykjavík Üniversitesi bünyesinde çalışacaktır.

Aranan özellikler: Aday mühendislik, jeoloji veya ilgili alanlarda yüksek lisans yapmış olmalıdır. Başvuru sahibi aşağıdaki konular üzerine eğitimli veya güçlü bir ilgisi varsa tercih edilir.

• Jeotermal kullanım
• Malzeme Bilimi
• Termodinamik
• Isı ve kütle transferi
• Kimya Mühendisliği

Başvuru: Son başvuru tarihi 30 Eylül 2018’dir. Lütfen bir kapak mektubu, özgeçmiş, akademik transkript ve ilgi beyanı ile başvurunuz. Lütfen iki tavsiye mektubu ayarlayınız.
Tüm başvuru sahipleri başvuruyu çevrimiçi olarak doldurup teslim etmeli ve gerekli belgeleri eklemelidir. İzlanda veya Reykjavik Üniversitesi ile ilgili sorularınız mannaudur@ru.is adresine gönderilmelidir.

Her ne kadar esneklik sağlanabilecek olsada, pozisyon 1 Kasım 2018’den itibaren geçerlidir.

İşyeri: Başarılı başvuru sahibi Reykjavík, İzlanda’daki tesislerde çalışacaktır. Reykjavík Üniversitesinin, dört akademik fakültede yaklaşık 3600 öğrenci ve 240 çalışanı vardır: Bilim ve Mühendislik, Bilgisayar Bilimi, İşletme ve Hukuk. Üniversite, İzlanda’nın başkenti Reykjavík’te merkezi bir konuma sahiptir. Çalışmak ve yaşamak için davetkar ve teşvik edici bir ortam sunmaktadır. Reykjavik, Londra’dan yaklaşık 3 saat, Boston’dan ise 5 saatlik uçuş süresi uzaklıktadır.

Başvuru buradan yapılabilir.
Kaynak : Reykjavik Üniversitesi