Haberler

Doktora sonrası pozisyon: Hidrolik çatlak yayılımı, Potsdam, Almanya

GFZ Potsdam Web Sitesi, Bölüm 4.8 - Geothermie (kaynak: ekran görüntüsü)
Cannur Bozkurt 16 Nis 2019

Hidrolik çatlak yayılımına odaklanan GFZ, Potsdam'da doktora sonrası pozisyon için başvuruları 22 Nisan 2019'a kadar kabul ediliyor.

Helmholtz Center Potsdam – GFZ Alman Yerbilimleri Araştırma Merkezi, jeotermal sistemde süper sıcak ve süperkritik gözenekli ortamlarda hidrolik çatlak yayılması (faz alanı, hasar mekaniği, termo-hidro-mekanik kuplaj) için hesaplama yöntemleri üzerinde araştırma yapmak için doktora sonrası bir pozisyon sunmaktadır. Çalışma Potsdam, Almanya merkezli tam zamanlı pozisyon (haftada 39 saat) olacaktır. Online başvurular 22 Nisan 2019’a kadar kabul edilecektir.

GFZ Alman Yerbilimleri Araştırma Merkezi, Almanya’nın yer bilimleri ulusal araştırma merkezidir ve ülkenin en büyük bilim organizasyonunun bir parçasıdır.

Başarılı başvuru sahibi mümkün olan en kısa sürede başlayacak ve 2020 Mayıs ayının sonuna kadar çalışmalara devam edecektir. Bu dönemde yapılan çalışmaların, entalpi yüksek jeotermal sistemlerin konsept gelişimine ve değerlendirilmesine katkı sağlaması beklenmektedir.

Aşağıdaki niteliklere sahip adayların başvurmaları teşvik edilir:

  • Uygulamalı bilimlerde yüksek lisans (veya eşdeğeri) ve doktora derecesi, tercihen Jeofizik, Makine Mühendisliği / İnşaat Mühendisliği, Uygulamalı veya Kuramsal Fizik veya Uygulamalı Matematik
  • Programlamada, tercihen C ++ ‘da ileri deneyim
  • Jeotermal sistemler, gözenekli ortamların mekaniği ve Sonlu Elemanlar Metodu hakkında bilgi.
  • Güçlü problem çözme becerileri, mükemmel akademik kayıtlar ve ingilizce yeterlilik
  • İyi iletişim becerileri, yaratıcı düşünme, takım çalışması yetenekleri
  • Bilimsel bir tutum ve etkili bilimsel araştırmalar üretme dürtüsü

Başvuruda bulunmak ve pozisyon hakkında daha fazla bilgi için, GFZ Potsdam web sitesine başvurabilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy