Haberler

Dünya Bankası ve ESMAP, IGC Türkiye 2017’ye Ortak Ev Sahibi Oluyor

Opening of EBRD Geothermal Forum & IGC Turkey Congress 2016 in Izmir, Turkey (source: ThinkGeoEnergy)
Eren Günüç 7 Nis 2017

JeotermalHaberler olarak, 22-24 Mayıs 2017 tarihleri arasında ikinci kez düzenlecek IGC Türkiye 2017 Uluslararası Jeotermal Kongresi’ne Dünya Bankası ve ESMAP ile birlikte ortak ev sahipliği yapacağımızı duyurmaktan heyecan duyuyoruz.

JeotermalHaberler olarak, 22-24 Mayıs 2017 tarihleri arasında ikinci kez düzenlenecek IGC Türkiye 2017 Uluslararası Jeotermal Kongresi’ne Dünya Bankası ve ESMAP ile birlikte ortak ev sahipliği yapacağımızı duyurmaktan heyecan duyuyoruz.

Türkiye Jeotermal Enerji Piyasası, son 30 yılda 30 MW kurulu güç üretim kapasitesinden Mart 2017 itibariyle 858 MW’a kadar inanılmaz bir büyüme kaydetti. Gelişmekte olan veya planlanan 1.000 MW’a kadar ilave kapasite ile Türkiye, Dünyanın en sıcak jeotermal pazarlarından biri olmaya devam ediyor .

 

IGCTurkey2017_logos

Haziran 2016’da İzmir’de yapılan IGC Türkiye 2016 Jeotermal Kongresi, 200’den fazla yüksek profilli ziyaretçiyi cezbetti ve tüm dünya jeotermal sanayisinde yüksek bir başarıya imza attı ve global pazarda en prestijli jeotermal kongreler arasına adını yazdırdı.

Türkiye’nin Jeotermal Enerji Endüstrisinin Kalbi olan İzmir’de düzenlenen etkinlikte, geliştiriciler, operatörler, tedarikçiler, finansçılar, hükümet organları ve belediyelerin temsilcileri bir araya gelecek.

Bu yılki konferans, ilk günkü Dünya Bankası Çalıştayı ile başlayacak ve Türkiye’deki jeotermal gelişim için fon sağlayan Dünya Bankası Programları tanıtılacaktır. Çalıştay, katılımcılara, Dünya Bankası’nın, risk azaltma ve proje finansmanı için finansman da dahil olmak üzere jeotermal gelişimini nasıl desteklediğini öğrenmek için fırsatlar sağlayacaktır. Diğer konular ise jeotermal enerjinin araştırılması, sondaj ve enerji üretimi olacak.

IGC Türkiye’nin ikinci günü, aralarında Ormat Technologies CEO’su olmak üzere çeşitli açılış konuşmaları ile başlayacak. Farklı forumlarda konferans daha sonra jeotermal enerji santrallerinin ekonomisi ve verimliliği, finansman ve finansman imkânları, ısı üreten tesislerin geliştirilmesi için umutlar, soğutma ve rezervuar ölçekleme ve CO2 gibi zorluklarını tartışacak.

Kongre’nin 3. günü İzmir çevresindeki farklı jeotermal santrallere Exergy Saha Gezisi düzenlenecek.

Etkinlik, devlet yetkilileri, operatörler, geliştiriciler, acenteler ve finansörler için mevcut pazar eğilimlerini anlamak, büyüme fırsatlarını keşfetmek, yeni ilişkileri kolaylaştırmak ve bilgi ve uzmanlık alışverişini teşvik etmek için bir buluşma yeri olarak kendini geçen sene kanıtladı.

Bu, özellikle 22 Mayıs Akşamı Exergy Lounge ve 23 Mayıs’ta Executive Business Dinner gibi yan etkinlikler ile kongremize gelen katılımcılar ve sponsorlara kendilerini tanıtacakları harika fırsatlar sunulacak.

Son iki ay kala sponsorlukları kesinleşen firmalarımız:  EXERGY, ORMAT, Bordrill, Türbosan, Lemnis Yerbilimleri ve Schlumberger gibi Jeotermal Endüstrisine yön veren firmalar.

IGC Türkiye 2017 hakkında daha fazla bilgi edinmek için en güncel gündemi gözden geçirin ve kayıt olmayı unutmayın.

www.igcturkey.com (İngilizce) ve www.igc-turkiye.com (Türkçe)

Sponsorluk fırsatları için lütfen bizimle iletişime geçin.

Eren Günüç – eren@jeotermalhaberler.com
Telefon : +90 533 342 5783
English & News Source:  ThinkGeoEnergy