Haberler

Dünya Jeotermal Kongresi 2020: Bildiriler için son çağrı 31 Ocak 2019

WGC2020 - Bildiri Çağrısı (haber görseli)
Cannur Bozkurt Cannur Bozkurt 30 Eki 2018

İzlanda-Reykjavik’de 2020 Nisan’ında düzenlenecek Dünya Jeotermal Kongresi, 31 Ocak 2019’a dek iletilmesi için “Bildiri Çağrısı” yayınladı.

Dünya Jeotermal Kongresi (WGC), 2020 Nisan’ında İzlanda’nın Reykjavik kentinde, Harpa Konser Salonu ve Konferans Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

WGC 21. yüzyılda yenilenebilir enerjinin modern ekonomiye nasıl güç kazandıracağını dünyaya çok açık bir şekilde gösteren ülke olan İzlanda’ya geliyor. İzlanda jeotermal topluluğu geçtiğimiz yıllarda jeotermal enerjinin teknolojik gelişiminde, yalnızca enerji üretiminde değil, aynı zamanda bölgesel ısınma ve doğrudan kullanımda da hayati bir rol oynamıştır.

Kongrenin Organizatörleri, 31 Ocak 2019 olarak belirlenen tarihe kadar Bildirilerin iletilmesi için “Bildiri Çağrısı” yayınladılar.

Yapılan açıklamada “WGC, Reykjavik’teki Dünya çapında jeotermal topluluğu bir araya getirecek. Topluluğumuz, Afrika, Asya, Avrupa ve Amerika kıtasından katılan 3.000’den fazla delege ile sektörümüz için deneyimlerini ve vizyonunu paylaşarak ve gelecek yıllarda jeotermalin yönünü şekillendirerek farklı ve kapsayıcı bir yapıya sahiptir. Delegeler, İzlanda’nın jeotermal kullanımda kısa süreli gezilerde veya birçok jeotermal alandaki adalara daha uzun gezilerde nasıl küresel bir lider haline geldiğini ilk elden görme şansına sahip olacak. Dileriz, kendi ülkelerine, jeotermal kaynaklarına dayalı sürdürülebilir enerji çözümlerini uygulamaya yönelik bir sonraki adımı atmaya hazır olacaklar.” denildi.

Katılın ve Deneyiminizi Paylaşın

Yazarlar, jeotermal deneyimlerini ve araştırmalarını, Stanford Üniversitesi sunum portalı aracılığıyla bildiriler ve poster sunumları için özetler sunarak paylaşmaya davet edilmekteler.

Özetler aşağıdaki konulardan herhangi birinde olabilir:

Dünya Jeotermal Kongresi 2020, İzlanda Jeotermal Kümelenme Girişimi tarafından İzlandalı enerji şirketleri HS Orka, Orkuveita Reykjavikur (Reykjavik Enerji) ve Landsvirkjun Ulusal Enerji Şirketi’nin desteğiyle ve Uluslararası Jeotermal Derneği (IGA) tarafından düzenlenen bir etkinliktir.

Kaynak: ThinkGeoEnergy