Haberler

EAGE/IGA/DGMK İlk Derin Jeotermal Enerji Ortak Çalıştayı, 8-9 Kasım Strasburg Fransa

Cannur Bozkurt Cannur Bozkurt 25 Eyl 2018

Avrupa Yerbilimciler ve Mühendisler (EAGE) Derneği, IGA ve DGMK ile birlikte, farklı yerbilim disiplinleri arasında köprü kurabilmeyi hedefleyen Derin Jeotermal Enerji Çalıştay'ı düzenliyor.

Avrupa Yerbilimciler ve Mühendisler (EAGE) Derneği, IGA ve DGMK ile birlikte, farklı yerbilim disiplinleri arasında köprü kurabilmeyi hedefleyen Derin Jeotermal Enerji Çalıştay’ı düzenliyor. Çalıştayın özelliği pratik problemler hakkında grup ve yüz yüze görüşmeleri en üst düzeye çıkarmak ve verimli bir network oluşturmaktır.

Teknik Program için konular listesi;

1.Vaka Çalışmaları / En İyi Uygulamalar
2. Sondaj Sonrası Fizibilite Çalışmaları
3. Kuyu bütünlüğü
4. Petrol Kuyularının tekrar kullanılması / Atık Isı / Yasal Düzenlemeler
5. Sondaj – Jeotermalde Uygulama6. Korozyon, Kabuklaşma
7. Rezervuar Gelişimi / Rezervuar / Jeotermal Kullanım için Rezervuar Değerlendirme
8. Projelerde Riskten Korunma için Yeni Yaklaşımlar (Hem Yüksek Entalpi ve Bölgesel Isıtma)
9. Üretime Sırasında Oluşan Sismisite ve İzleme Riskleri

Avrupa Yerbilimciler ve Mühendisler (EAGE) Derneği, dünya çapında 19.000 üyesi bulunan, jeosistler ve mühendisler için küresel bir profesyonel, kar amacı gütmeyen bir dernektir. Amaç teknik bilgi toplamak ve dağıtmaktır. EAGE üyeleri için etkinlikler düzenler , 5 bilimsel yayın ve  aylık bir dergi yayınlar. EAGE’nin tüm üyeleri profesyonel olarak jeofizik, petrol arama, jeoloji, rezervuar mühendisliği, madencilik ve maden arama, inşaat mühendisliği, tünel açma ve çevre konularında faaliyet göstermektedir. EAGE’nin merkezi Hollanda’da, bölge ofisleri ise Moskova’da, Dubai’de, Kuala Lumpur’da bulunuyor.

Etkinlik broşürüne buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: EAGE