Haberler

EGEC – Avrupa Jeotermal İnovasyon Ödülü, Ruggero Bertani’nin adını aldı

Ruggero Bertani, Pisa / İtalya'da Avrupa Jeotermal Kongresi'nde (kaynak: EGEC)
Cannur Bozkurt Cannur Bozkurt 29 Kas 2018

Bu yılın başlarında vefat eden Ruggero Bertani'nin anısına, EGEC, jeotermal alanındaki yıllık Avrupa Ödülünün adını, Ruggero Bertani Avrupa Jeotermal İnovasyon Ödülü olarak değiştirdi. 2019 başvuruları ise başladı.

Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi (EGEC), jeotermal alanındaki yıllık Avrupa Ödülünün adını, Haziran 2018’de 62 yaşında vefat eden Ruggero Bertani’nin anısına yeniden düzenlendiğini duyurdu. Düzenleme ile ödül, Ruggero Bertani Avrupa Jeotermal İnovasyon Ödülü adını aldı.

EGEC ve jüri Başkanı Miklos Antics, “Ödülün Ruggero Bertani’nin anısına yeniden adlandırılması, jeotermal enerji alanına, araştırma ve yeniliklere olan bitmek bilmeyen ilgisine dair üstün katkılarının uygun bir şekilde tanınması olacaktır” dedi. “Böylece verimli ve sürekli olarak sürdürülebilir jeotermal enerji geliştirme konusundaki kararlılığından söz edilecek.”

Jeotermal enerji üretiminde dünyanın önde gelen uzmanlarından olan Ruggero Bertani, 2016 yılından bu yana EGEC’in başkanıydı. Araştırma ve yenilik konusundaki tutkusu, 2016 yılında, Derin Jeotermal Avrupa Teknoloji ve Yenilik Platformu (ETIP-DG) Başkanlığı seçimleriyle de tanındı.

2019 Ödülü için başvurular başladı ve 9 Ocak 2019 kadar sunulabilecek. Başvurular özgünlük, yenilik, güvenilirlik, emisyonların azaltılması ve enerji çıktısındaki gelişmeler açısından değerlendirilecektir.

Başvurunuzu buradan yapabilirsiniz.

Ruggero Bertani Jeotermal İnovasyon Ödülü, her yıl bir önceki yıl içinde geliştirilen ya da piyasaya sürülen yenilikçi ürünler, bilimsel araştırmalar ya da proje inisiyatifleri şeklinde jeotermal enerji alanında önemli katkılarda bulunan Avrupalı ​​kuruluşlara verilmektedir.  Jeotermal enerjinin gelecekteki gelişiminde kilit rol oynayacak olan araştırma ve endüstrideki en zeki ve önemli fikirlere vurulan bir damgadır.

Ödül, GeoTHERM fuar ve kongresi organizatörleri EGEC Geothermal ve Messe Offenburg tarafından ortaklaşa düzenlenmektedir.

Ödül jürisi Miklos Antics (Fransa), Sandra Kircher (Almanya), Bruno Leray (Fransa), Adele Manzella (İtalya), Javier Urchueguia (İspanya)’dan oluşmaktadır.

Kazanan, 14 Şubat 2019’da Offenburg, Almanya’daki GeoTHERM jeotermal fuarında duyurulacaktır.

Sorularınız için egia@egec.org ile iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy