Haberler

Elazığ Karakoçan’da Jeotermal Turzim Kompleksi yatırımı

Elazığ Karakoçanlı Jeotermal Turizm Kompleksi projesi
Cannur Bozkurt 26 Eyl 2019

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde, 100 milyon TL bütçeli Jeotermal Turizm Kompleksi yapılacak. İçerisinde 5 yıldızlı otel, fizik tedavi merkezi, golf, tenis ve futbol sahaları, aquapark ve apart evler yer alacak tesisin temelinin önümüzdeki günlerde atılması bekleniyor.

Bölge gazetesi Günışığı’nın paylaştığı haberde, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın, sosyal medyadan yaptığı açıklamada,”Karakoçan’da 100 milyonluk dev yatırım başlıyor. İçinde 5 yıldızlı otel, fizik tedavi merkezi, golf, tenis ve futbol sahaları, aquapark ve apart evlerin bulunacağı Jeotermal Turizm Kompleksi ile ilgili süreç tamamlandı ve yatırımcıya yer tahsisi yapıldı.” ifadeleri yer aldı.

Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba, Günışığı Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, Turizm Kompleksinin İlçe merkezine 7 kilometre mesafede bulunan Kızılca bölgesinde yapılacağını belirtti.

Başkan Akbaba, tesisin Avrupa’da yaşayan Karakoçanlı iş adamları tarafından yapıldığını belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Bu bölgede yapılan sondaj çalışmasında 43 derece sıcak su çıktı. Yurt dışından gelen aslen Karakoçanlı olan işadamları bu yatırımı yapıyorlar. Yer tahsisi yapıldı. Yaklaşık 200 dönümün üzerinde bu yatırım yapılacak. Özel idare sahasında yer alıyor bu yatırım. Biz de belediye olarak bu yatırıma destek veriyoruz. İlk etapta 50-60 kişilik bir istihdam olacak. Kompleks tamamlandığında 300 kişinin istihdam edilmesi planlanıyor.”

Kaynak: Günışığı Gazetesi