Haberler

Energy Capital Partners ve konsorsiyum Calpine devrini tamamlandı

Geothermal Plant by Calpine in The Geysers, California (source: flickr/ thinkgeoenergy, creative commons)
Eren Günüç 9 Mar 2018

Calpine Corp.'un Energy Capital Partners ve diğer yatırımcılardan oluşan bir konsorsiyum tarafından devralınması tamamlandı. Anlaşma Kaliforniya'daki Geysers'deki Calpine'in jeotermal operasyonlarını kapsamaktadır.

Calpine Corporation (NYSE: CPN), dün yaptığı açıklamada, Calpine’in Enerji Sermayesi Ortakları ve Access Industries Inc. ve Kanada Emeklilik Planı Yatırım Kurulu (CPPIB) dahil olmak üzere diğer yatırımcılardan oluşan bir konsorsiyum tarafından devralınmasının tamamlandığını açıkladı.

Satın alma işleminin tamamlanmasının bir sonucu olarak, Calpine hissedarlarına, Calpine adi hisse senetlerinin hisse başına 15.25 $ ‘lık bir tutarı nakit olarak alacaklardır. Satın alma işleminin tamamlanmasıyla bağlantılı olarak, Calpine adi hisse senetlerinin hisseleri New York Borsasında (NYSE) 9 Mart 2018 tarihinde NYSE’nin açılmasından önce işlem görmeyi durduracaktır.

Lazard, finansal danışman olarak görev aldı ve White & Case LLP, Calpine hukuk müşaviri olarak görev yaptı. Barclays Capital Inc., finansal danışman olarak hizmet vermiş ve Latham & Watkins LLP, Enerji Sermayesi Ortaklarına hukuk danışmanı olarak hizmet vermiştir.

Haberin devamı ThinkGeoenergy’de