Haberler

Etiyopya’daki 500 MW Tulu Moye Jeotermal Projesi için anlaşmalar imzalandı

Signing ceremony on Tulu Moye project, Ethiopia (source: Jon Örn Jónsson/ RG)
Eren Günüç 19 Ara 2017

Etiyopya'daki jeotermal enerji için bir kilometre taşı olacak 500 MW'lık Tulu Moye jeotermal projesinin geliştirilmesi üzerine bir PPA ve uygulama anlaşması imzalandı.

Bugün bir törenle, Meridiam ve Reykjavik Geothermal (RG) ortak girişimi olan 520 MW’lık Tulu Moye Geothermal Projesi, Etiyopya Hükümeti, Etiyopya Elektrik Enerjisi’nin katılımıyla bugün sözleşmeleri imzaladı. Proje, Etiyopya’da 1000 megavat jeotermal enerji üretmek için Corbetti Jeotermal projesiyle birlikte tarihi bir anlaşmanın parçası.

Tulu Moye Jeotermal projesi, Fransız, ABD ve İzlanda yatırımcıları tarafından yönetiliyor ve en iyi şekilde uluslararası işbirliğine büyük bir örnek olan Etiyopya’nın önde gelen İzlandalı jeotermal bilim adamlarını getiriyor. Etiyopyalı hükümet liderlerinin, uluslararası bilimsel uzmanlık ve özel sektör finansmanı ile işbirliği yaparak geniş jeotermal kaynaklarını geliştirme vizyonu hayata geçirildi. Tulu Moye Geothermal, önümüzdeki yıllarda Etiyopya’daki teknik ve finansal uzmanlarla öncü bir küresel jeotermal endüstrisi geliştirmek için çalışmaya devam edecek.

 

Haberin Devamı ve daha fazlası: ThinkGeoEnergy

IGCTurkey2018_web_banner_728x90