Haberler

Filipinler’de artık daha fazla firma jeotermal ve diğer yenilenebilir enerji kaynaklarını tercih ediyor

BacMan jeotermal sahası, Batangas, Filipinler (kaynak: Julius Balbin)
Cannur Bozkurt Cannur Bozkurt 17 Haz 2019

Lipa Şehri'nde bir hastane olan Batangas, Filipinler'de jeotermal ve diğer yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmeye başlayan ve büyümekte olan şirketler listesine en son eklenen firma oldu.

Filipinler’de gittikçe artan sayıda firma karbon ayakizini azaltmak amacıyla yenilenebilir enerji kaynaklarına yöneliyor. Listeye en son eklenen Lipa City’de bulunan Mary Mediatrix Tıp Merkezi (MMMC), BacMan Geothermal Inc. ile 1 MW’lık jeotermal enerji için iki yıllık bir sözleşme imzaladı.

Hastane yönetimi tarafından verilen kararın ardında jeotermal gücün sürdürülebilirliği ve güvenilirliği yatıyor. MMMC yönetim kurulu başkanı Robert Magsino, “Bu girişimle yalnızca önemli tasarruflar sağlamakla kalmayacağız, aynı zamanda hastalarımıza ödün vermeden yüksek kaliteli sağlık hizmetleri sunmaya devam edebileceğiz” dedi.

Bu yılın başlarında, EDC Hamlin Industrial Corp., Neltex Development Co. Inc. ve Mondelez Philippines Inc ile perakende tedarik sözleşmeleri imzalamışlardı. Toplam kurulu gücü 1471.8 MW olan EDC şu anda Filipinler’in lider jeotermal enerji şirketidir.

Kaynak: ThinkGeoEnergy