Haberler

Filipinler’de gıda devi Nestlé, fabrikalarına jeotermalden enerji sağlayacak

Nestle KitKat çikolata (kaynak: flickr / Howard Lake, creative commons)
Cannur Bozkurt 9 Ağu 2019

Filipinler'de gıda üretim devi Nestlé, 17 MW'lık MakBan jeotermal elektrik santrali tarafından beslenecek olan Aboitiz Power ile yenilenebilir enerji elektrik tedarik sözleşmesi imzaladı.

Operasyonları için yenilenebilir enerji kaynağı olma yolunda artan hareketle, büyük şirketler BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini desteklemek için artan adımlar atıyor.

Bu adımlardan güncel olarak, gıda devi Nestlé’nin, MakBan jeotermal santralinin ürettiği 17 MW’lık elektrik tedariki için AboitizPower ile yeni bir enerji satın alma anlaşması imzaladığı bildirildi.

Yiyecek ve içecek endüstrisinde lider olan Nestlé Philippines, çevresel etkiyi en aza indirme hedefini gerçekleştirmek için program ve projelere sahiptir. Bunlara temiz ve yenilenebilir enerji kullanma inisiyatifi dahildir.

Nestlé, 2017 yılında Aboitiz Power ile ortaklaşa yenilenebilir güce geçti bile.

Halen, AboitizPower, Cabuão, Laguna ve Tanauan, Batangas’taki diğer Nestlé fabrikalarına ve Metro Manila’daki Makati City’deki kurumsal idari ofisine de Cleanergy teslim ediyor.

Nestlé Filipinler Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Kais Marzouki “Çevresel açıdan sürdürülebilir iş uygulamalarını taahhüt ediyoruz ve çevresel etkimizi en aza indirmeye çalışıyoruz. Bu bağlamda, AboitizPower ile çalışmaktan mutluyuz ”dedi.

İki kuruluş, işlerini AboitizPower tarafından Makati Şehri, Rockwell’deki Nestlé Filipinler’e verilen Cleanergy plaketi ile ödüllendirildi.

AboitizPower, Enerji Ticareti ve Satışı için ilk başkan yardımcısı olan Juan Alejandro Aboitiz, şirketin Nestlé gibi güvenilir bir küresel kuruluşun seçtiği güç ortağı olmaktan onur duyduğunu belirtti.

“AboitizPower’ın Nestlé’nin yaşam kalitesini artırmak ve daha sağlıklı bir geleceğe katkıda bulunmak amacına çerçevesinde birlikte çalışmak benim için bir onur. Sektörlerinde lider olan Nestlé gibi müşterilerimizle, Cleanergy portföyümüzü büyütmeye ve hizmetlerimizin kalitesini daha da iyileştirerek onlara daha iyi hizmet verebilmemiz için yönlendiriliyoruz ”dedi.

AboitizPower, müşterilerinin hızla artan enerji talebini karşılamak için Cleanergy portföyünün büyümesini sürdürüyor.

Aboitiz, “Hükümetin yenilenebilir enerjiye duyduğu güveni tam olarak destekliyoruz ve Cleanergy portföyümüzün büyümesiyle birlikte, AboitizPower, RE pazarına katılmak için iyi bir konumda bulunuyor” dedi.

Kaynak: ThinkGeoEnergy