Haberler

Fransa Strasbourg’da EGS üzerine Jeotermal Çalıştay, 7-9 Ekim 2018

Palais Universitaire, Strasbourg/ France (source: flickr/ Francois Schnell, creative commons)
Avatar Eren Günüç 15 Haz 2018

Strazburg / Fransa'daki 6. Avrupa Jeotermal Atölyesi (EGW) Strazburg'da 7-9 Ekim 2018'de Geliştirilmiş / Mühendisli Jeotermal Sistemler (EGS) konusu üzerine düzenleyecektir. Sonbahar Okulu'na en fazla 30 katılımcı kabul edilecektir ve katılım ücretsizdir.

GAB Sonbahar Okulu , derin jeotermal enerjinin kullanımı hakkında daha fazla bilgi öğrenmek isteyen yer bilimciler ve mühendisleri bekliyor. Farklı konular hakkında sunumların her biri 1 saat sürmekte ve ardından 30 dakikalık etkileşimli soru cevap oturumu yapılmaktadır.

Neden EGS?

Bol kaynaklara rağmen, gelişmiş jeotermal sistemler (EGS) hala Avrupa’da endüstriyel ölçekte yaygın olarak kullanılmamaktadır. Bununla birlikte, sahadaki araştırma faaliyetleri, dünya çapında giderek artan sayıda kurulu üretim tesisi ile birleştiğinde, son yıllarda önemli teknik ilerlemelere yol açmıştır. Bilginin artması ile EGS alanında geliştirilmiş eğitim önlemlerine duyulan ihtiyaç ortaya çıkmaktadır. Jeoloji ve mühendislik bilimleri alanlarından doktora öğrencilerine, sadece en uygun teknik bilgiyle değil, aynı zamanda risk değerlendirmesi için bir araç takımı ile jeotermal enerji araştırmalarına yoğun ilgi gösterecek şekilde, 1. GAB Sonbahar Okulu EGS’e odaklanmaktadır.

Kayıt:

İlgilenen adayların özgeçmişlerini ve motivasyon mektuplarını göndermeleri önerilir.

Markus Loewer
Technical University of Munich Munich School of Engineering
Lichtenbergstr. 4a
85748 Garching

Tel .: +49 89 289 52728
Mail: markus.loewer@tum.de

Son başvuru tarihi: 10 Eylül 2018’dir . Sonbahar Okulu’na en fazla 30 katılımcı kabul edilecektir.

Katılım ücretleri:

GAB Sonbahar Okulu’na katılım ücretsizdir. Katılımcıların kendi seyahat masraflarını karşılamaları gerekliliğinin farkında olmaları gerekmektedir. Öğrenciler herhangi bir ek ücret ödemeden 6. Avrupa Jeotermal Atölyesi’ne kabul edilecektir.

Yer:

School and Observatory of Earth Sciences (EOST), University of Strasbourg, 5 Rue Rene Descartes, 67084 Strasbourg Cedex