Haberler

Geo-Energy Europe Metacluster yeni web sitesini yayımladı

Geo-Energy Europe Cluster - web sitesi (Haziran 2019)
Cannur Bozkurt 17 Haz 2019

GEO-ENERGY EUROPE metacluster, tüm derin jeotermal değer zincirini kapsayan ve temsil ettiği yaklaşık 600 üyenin görünürlüğünü entegre etmek ve arttırmak amacıyla web sitesini yayınladı.

Fransız Agence Awam tarafından tasarlanan GEO-ENERGY EUROPE web sitesi, www.geoenergyeurope.com, tüm derin jeotermal değer zincirini kapsayan 300’den fazla KOBİ de dahil olmak üzere yaklaşık 600 üyenin görünürlüğünü entegre etmek ve arttırmak için yürütülen bir projedir.

Bağlam – GEO-ENERGY EUROPE projesi, Avrupa İşletmelerindeki Rekabet Edebilirlik ve Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (COSME) programı kapsamında finanse edilmektedir. Projenn ana hedefleri jeo-enerji üzerine ulus ötesi bir kümelenme oluşturmak ve Avrupa KOBİ’lerinin dünyadaki derin jeotermal enerji piyasalarında uluslararasılaşmasına yardımcı olmaktır.

1 Ocak 2018’de 2 yıl sürmesi öngörüsü ile başlayan projenin 7 AB ve COSME katılımcı ülkesinden 8 ortağı var: POLE AVENIA (koordinatör) ve Fransa’da GEODEEP, Belçika’da EGEC, İspanya’da Geoplat, Almanya’da GeoEnergy Celle, İspanya’da CAPES Macaristan, Türkiye’de JESDER ve Geoscience Ireland. Projenin teslim edilebilir bir parçası olarak, tüm ortaklar, başlangıçtaki projeyi, girişime katılmak isteyen herhangi bir yeni üyeye açık, uzun ömürlü ve kendi kendine yeten sözde bir metacluster’a dönüştüren bir Ortaklık Anlaşması hazırlamış ve imzalamıştır.

Yayımlanan web sitesi, GEO-ENERGY EUROPE küme üyeleri için, üyelerinin gelişimini ve uluslararasılaşmasını hızlandırmak, iyi uygulamaların ve deneyimlerin paylaşılmasını kolaylaştırmak, ayrıca bilgi birikimi ve teknoloji transferlerini kolaylaştırmak adına önemli bir kapasite geliştirme ve görünürlük aracıdır.

GEO-ENERGY EUROPE projesi Avrupa Birliği’nin COSME Programı (2014-2020) tarafından finanse edilmektedir.

Proje Koordinatörü tarafından paylaşılan basın bültenini aşağıda bulabilirsiniz:

GEO-ENERGY EUROPE küme üyelerinin teknik bilgi ve teknolojilerini başarı ile gerçekleştirmelerin somut örnekleri üzerinden sunan bir Örnek Olaylar sayfası hazırlanmıştır. Yenilik, ihracat ve işbirliğine dayalı projelere odaklanan katkı çağrısı açıktır: Bir proje yapmak isteyen (web sitesinde veya endüstriyel olarak Ar-Ge’de) veya referansta bulunmak isteyen üyeler özel şablonu kullanarak bir örnek olay incelemesi sağlayabilir. Bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin!

Web sitesi ayrıca Avrupa ve dünyadaki derin jeotermal endüstrisi ile ilgili tüm olayları listeleyen bir Etkinlikler sayfası ve GEO-ENERGY EUROPE girişimi hakkında haberler ve yayınlar içeren bir Medya ve Yayınlar sayfası ve sosyal ağa bağlı (Twitter ve LinkedIn) bir alan içermektedir.

GEO-ENERGY EUROPE girişimine katılmakla ilgilenen bir üye veya küme, İletişim sayfasından bizimle iletişime geçebilir.

GEO-ENERGY EUROPE ortakları şu anda ortak uluslararasılaştırma stratejisi üzerinde çalışıyor ve tüm üyelerini, özellikle KOBİ’leri BURAYA erişilebilecek bir anket aracılığıyla geri bildirimde bulunmak için davet ediyor. GEO-ENERJİ EUROPE girişimi uluslararasılaşma gereksinimlerine en iyi şekilde uyuyor.

İletişim: Emmanuelle Piron, GEO-ENERGY EUROPE proje koordinatörü E-posta: emmanuelle.piron@pole-avenia.com Tel: +33 677 520 115

Kaynak: ThinkGeoEnergy