Haberler

GEOLAC: 17-18 Temmuz 2019 tarihlerinde Santiago’da yapılan ilgi çekici etkinlik

Cannur Bozkurt Cannur Bozkurt 26 Nis 2019

17-18 Temmuz 2019 tarihlerinde Şili ve Arjantin hükümetlerinin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Latin Amerika ve Karayipler Jeotermal Kongresi (GEOLAC) programı yayınlandı.

Latin Amerika ve Karayipler Yıllık Jeotermal Kongresi (GEOLAC) 17-18 Haziran 2019 tarihlerinde Santiago, Şili’de gerçekleşecek.

Şili Hükümeti, GEOLAC 2019’a ortak olarak katılımını onayladı. Şili, yenilenebilir enerjileri ulusal şebekesine dahil etmek için agresif bir şekilde ilerlemektedir. Hükümetin GEOLAC’ı onaylaması, Şili’nin kapsamlı jeotermal kaynaklarının geliştirilmesine ulusal düzeyde devam eden ilgiyi yansıtmaktadır. GEOLAC 2019, üst düzey Şili hükümet yetkilileri ve özel bir Şili yatırım atölyesinden geniş katılım ile gerçekleşecek.

Latin Amerika için Jeotermal Kalkınma Olanakları (GDF) yine GEOLAC 2019’da öne çıkacak. GDF fonlarının nasıl kullanıldığını, başarıların ve derslerin nasıl öğrenildiğinin araştırılmasının yanı sıra, GDF çok taraflı Latin Amerika’da jeotermal programları ve projeleri ilerletmek için teknik yardımdan en iyi şekilde nasıl yararlanılabileceği tartışılacak.

Arjantin Hükümeti, GEOLAC 2019 Ülke Eş-Sahibi olarak görev alacağını açıkladı. GEOLAC’a önemli bir heyet getirerek, Enerji ve Madenler Bakanlığı da 17 Temmuz’da bir yatırım atölyesi yönetecek. Tüm GEOLAC delegelerine açık olan atölye, jeotermalin Arjantin’in ulusal yenilenebilir planı olan RenovAr’a nasıl uyduğunu belirleyecek. Ayrıca, Hükümetin politika ve düzenleme yoluyla jeotermal yatırımları desteklemeyi nasıl planladığını da içerecek.

Etkinliğin programına buradan ulaşabilirsiniz.

Önceki yıllarda olduğu gibi olaya ortak olan ThinkGeoEnergy, kayıt sayfasında kullanılacak olan “GEO2019Think” koduyla özel bir indirim yapabilecektir.

Kaynak: ThinkGeoEnergy