Haberler

GRC 2018 Jeotermal Ödülleri Kazananları Belli Oldu

Opening Session 2015 GRC Annual Meeting, Reno/ NV (source: ThinkGeoEnergy)
Eren Günüç 11 Eyl 2017

Jeotermal Kaynaklar Konseyi, yıllık GRC Ödülleri'nin kazananlarını açıkladı. 1-4 Ekim 2017 tarihleri arasındaki Salt Lake City'deki gerçekleşecek GRC Yıllık Toplantısı ve GEA GeoExpo + 'da kazananlar ödüllerini alacaklar.

Jeotermal Kaynaklar Konseyi (GRC), küresel jeotermal enerji toplumunun en iyi ve en parlakını kutlayan ödülleri açıkladı. Bu prestijli ödüller, 1970’lerin sonlarından bu yana jeotermal takvimde önemli bir yer tutuyor.

Bu yılki ödül sahipleri:

  • Joseph W. Aidlin Ödülü: Joseph N. Moore – GRC’ye karşı duyulmayan bir taahhüt ve öğretim ve araştırma yoluyla jeotermal topluluğa olağanüstü katkılar sağlamak.
  • Jeotermal Öncü Ödülü: James B. Koenig – Jeotermal kaynakların dünya çapında keşfedilmesi, değerlendirilmesi ve geliştirilmesinde olağanüstü başarılar için.
  • Henry J. Ramey Jr Ödülü: Sabodh K. Garg – Depolama alanına ve verilerin yorumlanmasına olağanüstü katkı sağlanması ve jeotermal sistem davranışının modellenmesi için.
  • Ben Holt Ödülü: Kevin Kitz, P.E. – Yenilikçi jeotermal ORC santralleri de dahil olmak üzere, jeotermal santral tasarımında olağanüstü başarılar için
  • Jeotermal Özel Başarı Ödülü: Dennis J. Gilles – Jeotermal kaynakların geliştirilmesi ve santral işletimi için 30 yılı aşkın süredir olağanüstü katkılar sağlamaktadır.
  • Jeotermal Özel Başarı Ödülü: Elizabeth Johnson – Yerel topluluklar, devlet kurumları ve geliştiricileri ile Petrol, Gaz ve Jeotermal Kaynaklar Bölümü için Jeotermal Görevli olarak üç yıldan uzun süredir birlikte çalışarak California jeotermal enerji gelişimini geliştirme çabalarına değer veriyor. .
  • Jeotermal Özel Başarı Ödülü: Joseph “Atla” Matlick – Jeotermal sondaj ve jeolojiye yaptığı 40 yıllık katkılarından ötürü ve birçok kişiye rehberlik etmek için.
  • Jeotermal Özel Başarı Ödülü: Mack Kennedy – Jeotermal sistemlerin anlaşılmasına ve jeotermal araştırma topluluğunda fedakar olmayan liderliğin katkılarından dolayı.
  • GRC Özel Çekim Ödülü: Alfredo Mainieri Protti – Kosta Rika’nın jeotermal enerji gelişiminde ömür boyu öncü çalışmaları ve uzun süren başarıları nedeniyle.

Ayrıntılı bilgi için http://www.geothermal.org adresini ziyaret edin.

Kaynak: Public release, ThinkGeoEnergy aracılığıyla