Haberler

GRC, 2018 yılı için jeotermal öğrenci bursları için 15.000 dolar fon sağladı

GRC Annual Meeting 2013, Poster Session (source: ThinkGeoEnergy)
Eren Günüç 17 Şub 2018

ABD Jeotermal Kaynaklar Konseyi (GRC), jeotermal öğrenci bursları için 15.000 dolara kadar olanak sağlayacağını açıkladı. 25 Mayıs 2018 tarihine kadar burslar için başvurabilirsiniz.

ABD merkezli Jeotermal Kaynaklar Konseyi, öğrenci bursları için 15.000 dolara kadar fon sağladığını duyurdu.

Bu bursları kazanmak için öğrencinin bir GRC üyesi olması gerekiyor (öğrenci üyelikleri yılda sadece 5 dolar) ve akredite bir akademik kurumda öğrenci olması gerekmekte. Alıcıların seçimi, bireysel akademik kayıt, öğrenci etkinlikleri, jeotermal endüstri deneyimi ve kariyer hedefleri gibi çeşitli faktörlere dayanacaktır.

GRC’ye üye olup aşağıdaki burslara başvurabilirsiniz:

  • İki (2) GRC Lisans Burs Ödülü $ 1,500 –  öğrencinin bu ödül burslardan birine uygun olması için, adayın burs verildiğinde akredite edilmiş bir kurumda üçüncü veya dördüncü yıl lisans öğrencisi(2018 sonbaharında) olması gerekir. Mühendislik veya jeoteknoloji dışındaki alanlarda başvuranlar için, jeotermal üretimi ile net bir bağlantı başvuru sahibi tarafından gösterilmelidir.
  • Üç (3) GRC Lisansüstü Burs Ödülü $ 2,500 – bu ödül burslardan birine hak kazanabilmek için, adayın burs verildiğinde akredite edilmiş bir kurumda (2018 sonbaharında) lisansüstü düzeydeki bir programa alınması gerekir. Mühendislik veya jeoteknoloji dışındaki alanlarda başvuranlar için, jeotermal üretimi ile net bir bağlantı başvuru sahibi tarafından gösterilmelidir.
  • 4.500 $ ‘lık bir (1) Öğrenci Jeotermal Projesi Ödülü – Alıcının seçimi öncelikle jeotermal odaklı bir projenin oluşturulması ve tanımlanması üzerine kurulu olmasına rağmen, bireyin akademik kayıtları, öğrenci faaliyetleri, jeotermal sanayi deneyimi ve kariyer hedefleri gibi diğer faktörler de belirlenmeyi etkileyecektir. Proje, jeoloji, mühendislik ve ekonomi de dahil olmak üzere çeşitli akademik konuları yansıtabilir. Birincil gereksinim, projenin jeotermal enerji üretimi, jeotermal direkt kullanım uygulamaları veya jeotermal ısı pompalarının bazı yönlerine odaklanmasıdır.

Başvurular  25 Mayıs 2018 tarihine kadar gönderilecektir.

Başvuru talimatları ve diğer ayrıntılar için GRC web sitesinde yer alan duyuruyu www.geothermal.org/students.html adresinde bulabilirsiniz.

Burs ödüllerine ilişkin sorularınızı Brian Schmidt’e, bschmidt@geothermal.org eposta adresinden iletebilirsiniz.

Kaynak: GRC, ThinkGeoEnergy aracılığıyla