Haberler

Iceland Drilling, Yeni Zelanda’daki 6 jeotermal sondaj için kuyu nakliye edecek

Drillmec HH series drilling rig on site in Iceland (source: Drillmec)
Eren Günüç 9 Oca 2018

Jeotermal sondaj uzmanı Iceland Drilling , HH-220 Drillmec sondaj kulesini Yeni Zelanda'ya Top Enerji'nin Ngawha genişletme projesinin sitesine nakliye etmeyi bekliyor. Sondaj sözleşmesi, şirket ile Müşteri Top Energy arasında 21 Aralık 2017'de imzalandı.

Ngawha Generation Limited ve Iceland Drilling NZ, 21 Aralık 2017’de Kerikeri’deki Top Energy Ltd ofislerinde, tatil döneminin hemen öncesinde genişleme projesi için sondaj sözleşmesi imzaladı.

Top Energy, 1998 yılından beri faaliyet gösteren Ngawha jeotermal enerji santraline sahiptir. Whangarei’nin 54 km kuzey doğusunda bulunan Ngawha elektrik santrali şu anda Northland bölgesinde tüketilen tüm elektriğin % 25’ini üretme kapasitesine sahiptir.

Yeni sondaj projesi, mevcut kapasiteye 20-25 MWe daha ilave edilmesi beklenen 6 kuyunun sondajını kapsıyor. Top Energy, 2021’de devreye girmesi beklenen yeni enerji santralini inşa etmek için ORMAT’ı devreye soktu.

Iceland Drilling NZ, HH-220 Drillmec ekipmanını Northland, Yeni Zelanda’ya nakledecek.

Iceland Drilling Company (IDC) CEO’su Sigurdur Sigurdsson; ” Bu sözleşmeyi imzalamaktan memnuniyet duyuyoruz ve jeotermal uzmanlığımızı müşterilerimiz ile birlikte kullanmak için sabırsızlanıyoruz. Bu, Yeni Zelanda’daki IDC’nin yedinci sondaj sözleşmesi.” diye konuştu

Kaynak: Şirket Açıklaması, ThinkGeoEnergy aracılığıyla