Haberler

IGC Türkiye 2017 Jeotermal Kongresi son 2 hafta – Program Yayınlandı!

IGC Türkiye 2017 Ortakları ve Sponsorları
Eren Günüç 9 May 2017

Bu yılki IGC Türkiye Uluslararası Jeotermal Kongresi, Çalıştay ve Sergisi 2 hafta sonra 22-24 Mayıs 2017 tarihlerinde İzmir'de gerçekleşecek. Son indirimli kayıtlar 13 Mayıs 2017'de sona erecektir.

IGC Türkiye Uluslararası Jeotermal Kongresi, Çalıştayı ve Sergisi’nin ikincisi, 22-24 Mayıs 2017 tarihleri arasında Dünya Bankası ve ESMAP (Energy Sector Management Assistance Program) ortak ev sahipliğinde,  Jeotermal Haberler, ThinkGeoEnergy ve Enerchange organizasyonu ile Swissôtel Büyük Efes,İzmir’de gerçekleştirilecektir.

IGC Türkiye 2017 İş birliği ortakları ise; Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği (JESDER), T.C. Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği (JKBB) ve Jeotermal Enerji Kaynaklarını Araştırma ve Değerlendirme Vakfı (JEVAK)’dır.

22 Mayıs 2017 IGC Çalıştay Günü olup, Dünya Bankası Çalıştayı ve Teknik Çalıştay eş zamanlı olarak yapılacaktır. Dünya Bankası tarafından IGC Türkiye 2017 konferasının ilk günü gerçekleşecek Dünya Bankası Çalıştayı kapsamında katılımcılar ile Dünya Bankası’nın Türkiye Jeotermal Kalkınma Projesi Fonu hakkında bilgiler paylaşılacak, aynı zamanda çalıştayda “Durum çalısmaları da dahil olmak üzere, jeotermal projelerin çevresel, iklim değişikliği ve sosyal etkilerinin yönetimi konulu bir eğitim oturumu” düzenlenecektir.

23 Mayıs 2017 IGC Kongresi’nin konferans günü açılış konuşmaları ile başlayacak, eş zamanlı iki salonda farklı konularda oturumlar ile devam edecektir. Bu forum konuları;Jeotermal projelerin ekonomisi ve verimliliği, Jeotermal Projelerin Finansmanı, Belediyelerde Isı Kullanımı, Araştırma Yöntemleri, Kuyu Testleri ve Yorumlama, Operasyon/İşletme Yönetimi ve Karbondioksit hususlarıdır.

İkinci gün yine Dünya Bankası yetkilileri tarafından Türkiye Jeotermal Kalkınma Projesi konularının devamı niteliğinde bir finans oturumu gerçekleştirilecektir.

24 Mayıs 2017 kongrenin üçüncü günü olup Exergy Teknik Saha Gezisi ile devam edecek, Aydın ve çevresindeki en az iki jeotermal elektrik santraline saha gezisi düzenlenecek, bu ziyarette saha ve santral ile ilgili bilgiler katılımcılarla paylaşılacak, soruları yanıtlanacaktır.

Sunumlar İki salonda da eş zamanlı İngilizce-Türkçe & Türkçe- İngilizce tercümanlar eşliğinde yapılacaktır.

Katılım ücretleri JESDER, JKBB, JEVAK üyeleri için 120 Euro, (15 Mayıs’a kadar)
Jeotermal saha yatırımcıları, akademisyenler ve diğer belediyeler için 150 Euro, (13 Mayıs’a kadar)
Servis sağlayıcılar, danışmanlar ve yurtdışı katılımcılar için 400 Euro‘dur. (13 Mayıs’a kadar)

Kayıtlar www.igc-turkiye.com internet sitesi üzerinden yapılmakadır. İndirim ücretler için son tarih 13 Mayıs 2017 olup sonrasında tüm katılımcılar için fiyat 500 Euro olacaktır.

Dünya Bankası Çalıştayı ücretsiz olup kayıt için son tarih 13 Mayıs 2017’dir. Sonrasında yapılan kayıtlar ücretli olacaktır.  KAYIT için lütfen tıklayın.

IGC Türkiye 2017 Son sponsorlarını bekliyor. Sponsor olmak isteyen firmalar 13 Mayıs’a kadar bize ulaşabilirler. Sponsorluk dosyası için: Ek bilgi sunumu için lütfen tıklayın

Jeotermal enerji alanında faaliyet göstermekte olan ya da bu sektöre girmek isteyen tüm yatırımcıları, bilim insanlarını, araştırmacıları, ilgili kurum ve kuruluşları ülkemizde yapılan en önemli uluslararası kongrelerden biri olan ve Avrupa’nın en prestijli kongreleri arasında kabul edilen IGC Türkiye 2017 etkinliğine katılmak üzere İzmir’e davet ediyoruz.Ayrıtılı bilgi için kongre organizatörlerine ulaşabilirsiniz:

Programı ve kesinleşen konuşmacıları IGC Türkiye 2017 web sitemizden takip edebilirsiniz.

www.igc-turkey.com 

 

Fotoğraf: IGC Türkiye 2016’dan kareler