Haberler

IGC Türkiye 2018 Kongresi 14-15 Mart tarihlerinde Ankara Sheraton Otel’de

Opening of EBRD Geothermal Forum & IGC Turkey Congress 2016 in Izmir, Turkey (source: ThinkGeoEnergy)
Eren Günüç 19 Ara 2017

Bu sene üçüncüsü düzenlenecek IGC Türkiye Uluslararası Jeotermal Konferans ve Sergisi, 14-15 Mart 2018 tarihlerinde Sheraton Otel Ankara'da gerçekleşecek ve Türkiye'nin tüm jeotermal endüstrisini bir araya getiren kapsamlı bir programa sahip olacak.

Türkiye’nin jeotermal enerji endüstrisi haber platformu olan JeotermalHaberler, bu yıl Ankara’da düzenlenecek olan 3. IGC Türkiye Jeotermal Kongresi ve Sergisi’ni duyurmaktan heyecan duyuyor.

Türk Jeotermal Enerji Piyasası, 2008’de 30 MW kurulu güç üretim kapasitesinden Aralık 2017 itibariyle 1,071 MW’a kadar 10 yıldan daha az bir sürede inanılmaz bir büyüme kaydetti. Gelişmekte olan veya planlanan 1000 MW’a kadar ilave kapasite ile küresel piyasada  en sıcak jeotermal pazarlardan birisi olarak görülüyor.

EBRD ve Dünya Bankası’nın artan enerji talebi, uygun fiyat tarifeleri ve destek programları sayesinde, özel geliştiriciler orta-büyük ölçekli jeotermal enerji santrallerini ağırlıklı olarak Güney-Batı’daki Menderes Grabeni’nde geliştirmeye başlamıştır.

Bu gelişmeyi yansıtan ve itici güçlerden sayılan ilk IGC Türkiye kongremiz 2016 yılında İzmirde 250 kişi ile, IGC Türkiye 2017 konferansımız ise yine İzmir’de 300’den fazla üst düzey katılımcının dikkatini çekti.

Bu IGC Uluslararası Jeotermal Kongresi’nin Türkiye’nin jeotermal enerji endüstrisinin kilit etkinliği olarak görüldüğünün önemini vurguluyor.

Sektörün içinde, sektör sorunlarını ve çözümlerini benimsemiş bir ekip tarafından organize edilen kongremizin üçüncüsü çözümün kaynağı olan Ankara’da tüm sektörün katılımıyla yapılacak.

Bu yıl Türkiye ‘nin başkentinde düzenlenen iki günlük etkinlik, Ankara Sheraton Kongre Merkezi’nde geliştiriciler, operatörler, tedarikçiler, hükümet, belediyeler ve şirket temsilcilerini bir araya getirecek. Konferans, YEKDEM tarifileri ve finansman planları, ölçek ekonomisi ve maliyet düşürme potansiyellerini tartışacak, ısı ve elektrik üretim tesislerinin geliştirilmesi için umutları keşfedecek ve sondajdan sonra ve operasyon sırasında zorlukları ve çözümlerini tartışacak. Ayrıca Türkiye’de jeotermal projelerin yatırımı ve finansmanı üzerine özel bir vurgu yapılacaktır. Şu anda bir takım ortakla görüşmeler yapıyoruz ve yeni yılın ilk saatlerinde ayrıntıları sizlere açıklayacağız.

Etkinlik, hükümet, operatörler, geliştiriciler, acenteler ve finansörler için mevcut pazar eğilimlerini anlamak, büyüme fırsatlarını keşfetmek, yeni ilişkileri kolaylaştıracak bilgi ve uzmanlık alışverişini teşvik etmek için bir buluşma yeri olarak kendini kanıtladı. Bu özellikle kongrenin ilk gününde bir ağ salonu gibi yan etkinlikler iş ağınızı genişletmenizi kolaylaştıracak.

Kongre, sektördeki Türk ve uluslararası oyuncuların ve katılım fırsatlarını araştırmak isteyenler için bir forum oluşturuyor. Türkçe ve İngilizce simultane çevirilerle, kongreye hem Türk hem de uluslararası katılımcılar erişebilir. Gelin Avrupa ve Ortadoğu arasındaki en ilginç jeotermal pazarın meydan okumalarını tartışmak için 300’den fazla üst düzey delege ile tanışın.

IGCTurkey2018_web_banner_728x90

IGC Türkiye 2018 hakkında daha fazla bilgi edinmek ve erken kayıt indiriminden yararlanmak için web sitelerimizi ziyaret edebilirsiniz: www.igc-turkey.com (İngilizce) ve www.igc-turkiye.com (Türkçe Sayfamız Yapım Aşamasındadır)

Tarih: 14-15 Mart 2018
Yeri: Ankara / Türkiye
Kongre Merkezi: Sheraton Ankara Oteli

Konuşmacı olmak için lütfen Jochen Schneider – jochen.schneider@enerchange.de (İngilizce) ile iletişime geçin.

Sponsorluk, ortaklık  fırsatları ve ayrıntılı bilgi için lütfen Eren Günüç ile eren@jeotermalhaberler.com mail yoluyla ya da telefon (+90 533 342 5783) yoluyla iletişime geçin.

JeotermalHaberler, ThinkGeoEnergy’nin Türkiye’deki kardeş yayın sitesi, IGC Türkiye, JeotermalHaberler, ThinkGeoEnergy ve Enerchange arasındaki bir ortak organizasyondur.

For English News: ThinkGeoEnergy