Haberler

IGC Türkiye, 6-8 Kasım 2019, OrmaTürk’ü GW Sponsoru olarak misafir ediyor

Dora 2 Jeotermal Elektrik Santrali (kaynak: Ormat)
Cannur Bozkurt 16 Eyl 2019

Ormat Technologies'in Türkiye iştirakcisi OrmaTurk, 4. IGC Türkiye Jeotermal Kongresi ve Sergisine GW Sponsoru olarak katıldı. Etkinlik 6-8 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleşecek ve Türk ve uluslararası jeotermal kilit kişilerini, sektörün merkezinde İzmir'de bir araya getirecek.

ThinkGeoEnergy and Enerchange’in ortak girişimi olan IGC.etkinlikleri, 6-8 Kasım 2019 tarihlerinde İzmir’de gerçekleşecek olan 4. IGC Türkiye Jeotermal Kongresi ve Sergisi’nde Ormat Technologies’in iştirakcisi olan OrmaTurk’ü ağırlıyor.

OrmatTurk, IGC’ye bu etkinlik ile beraber 4. kez katılmakta, 2017 yılında İzmir’de düzenlenen IGC Türkiye etkinliğini başlatmıştır.

Türkiye Jeotermal Enerji Piyasası  2008 yılında 30 MW üretim kapasitesinden günümüzde 1.400 MW’tan daha fazla bir büyüme göstermiştir. Başka hiçbir ülke, Türkiye’nin son 10 yılda olduğu gibi jeotermal sektörünün bu denli hızlı ve sürdürülebilir büyümesini göstermedi. Ormat Technologies, bu büyümenin kilit tedarikçisi oldu.

İki günlük etkinlik İzmir’de yatırımcıları, finansçıları, lisans sahiplerini, geliştiricileri, operatörleri, tedarikçileri, yerbilimcileri, akademisyenleri, belediyeleri ve yetkilileri bir araya getirecek.

Atölye çalışmaları, fuar sergisi ve kongrenin yer alacağı etkinlikte dünya çapında jeotermal projeler, satış tarifeleri ve fon programları, ölçek ekonomisi ve maliyet azaltma potansiyelleri, çevresel etkiler gösterilecek ve ısı ve elektrik üretim tesislerinin geliştirilmesi için olasılıklar araştırılacak IGC Türkiye 2019 için, dünyanın en hızlı büyüyen jeotermal pazarının zorluklarını tartışmak üzere 300’den fazla üst düzey delegenin görüşmesini bekliyoruz.

Kongreye hem Türk hem de uluslararası katılımcılar tarafından erişilebilirlik Türkçeden İngilizceye, İngilizceden Türkçeye senkron çeviri ile mümkün olacaktır.

Etkinlik hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki konferans web sitesine bakabilirsiniz. Etkinliğe katılmak veya sponsor olmak için lütfen bizimle info@jeotermalhaberler.com adresinden iletişime geçmekten çekinmeyin.

Konferans web sitesi: www.igc-turkey.com