Haberler

İller Bankası ve Dünya Bankası arasında 500 Milyon Avroluk kredi anlaşması imzalandı

İlbank ve Dünya Bnkası arasında gerçekleşen imza töreninden görüntü (kaynka: İlBank haber görseli)
Cannur Bozkurt 22 Tem 2019

İlbank ile Dünya Bankası arasında, Sürdürülebilir Şehirler Projesi Kapsamında imzalanan 500 Milyon Avroluk, Düşük Faizli Finansman Anlaşmasına ilişkin İlbank Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim, anlaşmayla, şehirlere içme suyu, atık su, yağmur suyu, ulaşım, enerji projeleri ile finansman noktasında önemli katkı sunulacağını söyledi.

İlbank ile Dünya Bankası arasında, Sürdürülebilir Şehirler Projesi Kapsamında 500 Milyon Avroluk, Düşük Faizli Finansman Anlaşması imzalandı.

İlbank Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim, anlaşmayla, şehirlere içme suyu, atık su, yağmur suyu, ulaşım, enerji projeleri ile finansman noktasında önemli katkı sunulacağını söyleyerek, sağlanacak kaynağın belediyelerin sundukları hizmet kalitesinin artmasına, acil ve öncelikli projelere odaklanılmasına ve yaşanabilir çevre ile marka şehirler hedefine hizmet etmesini dilediğini belirtti.

JeotermalHaberler olarak, iklim değişikliği ve temiz enerji uygulamaları gereği çerçevesinde, sağlanan kaynağın, belediyeler  tarafından jeotermal kaynakların kamu yararı da göz önünde tutularak değerlendirilmesini umut ediyoruz.

Kaynak: İlBank