Haberler

İspanya için iddialı jeotermal enerji planları yapan Yeni Zelandalı yatırımcı

El Tajo gorge in Ronda, Andalusia, Spain (source: flickr/ Joe Lin, creative commons)
Avatar Eren Günüç 10 Haz 2018

Yeni Zelandalı bir yatırımcı olan GAFO Energy NZ Limited, İspanya'da altı saha üzerindeki jeotermal projeler için iddialı kalkınma planlarını tahmini yatırımın 2 milyar Euro olacağını açıkladı

E-posta ile yapılan açıklamada, jeotermal enerjiye özel vurgu yapan geliştirme şirketi GAFO Energy NZ Limited, İspanya için kalkınma planlarını duyurdu. Şirket, İspanya’da jeotermal enerji üretimi için tahmini yüksek potansiyele sahip altı alanda arama çalışmalarına başlandığını duyurdu.

GNZ – GAFO Energy NZ Limited’in CEO’su ve GCG -GAFO CAPITAL GROUP Yönetim Kurulu Başkanı Rashad Naqaweh, Avrupa’daki jeotermal enerji projeleri ağının genişletilmesi ve yaygınlaştırılması için İspanya’da gerçekleşecek tahmini 2 milyar EUR’luk bir bütçe planını açıkladı.

GAFO Energy NZ Limited’in yönetim görevlileri, profesyonel yetenekleri ile yeni kilometre taşları elde etmek için sürekli çaba sarf ettiler ve İspanya’nın yetkilileri ile birlikte, tahmini olarak 1,7 milyar Avro’luk tahmini bütçeye mal olan 500 MW’lık bir jeotermal enerji projesinin kurulması için son aşamayı tartıştılar. Espana 1-6 olarak adlandırılan alanlar, gösterildiği gibi incelenmektedir.

GAFO_MiningAndalusianPortal

Kaynak: Şirket Paylaşımı, ThinkGeoEnergy