Haberler

İsveç şirketi Climeon, Japonya’ya 4.5 milyon dolar değerinde jeotermal ısı enerjisi ünitesi verecek

İzlanda Fludir'de Climeon üniteleri (kaynak: Climeon)
Cannur Bozkurt Cannur Bozkurt 1 Oca 2019

İsveç ısı enerjisi teknoloji firması Climeon, Japonya'nın merkezindeki Gifu Eyaletinde bulunan bir jeotermal projede, jeotermal ısı enerjisi üniteleri ek sipariş sağlayacak firma seçildi.

2018 sonunda açıklandığı üzere, İsveçli teknoloji tedarikçisi Climeon, Iwana Power GK Isı Gücü modüllerinden 40 milyon SEK değerinde (yaklaşık 4,5 milyon dolar) sipariş aldı. Isı Gücü modülleri Japonya’nın merkezindeki Gifu Bölgesi’nde bir jeotermal enerji santrali olarak kurulacak ve 2019’da teslim edilecek.

Sipariş, Baseload Power Japan ve yerel girişimcilere ait olan Isı Gücü İşletmecisi Iwana Power GK tarafından, daha önce açıklanacak bir siparişe ek olarak verildi.

– Yüksek elektrik fiyatları ve ülkenin yerel olarak üretilen yenilenebilir enerji ihtiyacı, Japonya’yı önde gelen en ilginç pazarlarımızdan biri haline getiriyor. Climeon’un CEO’su Thomas Öström, 2019’da Japonya’daki jeotermal ısı enerjisinde yeni bir sipariş alındığını, ülkede büyümek için kendilerine iyi koşullar sağladığını belirtti.

– Climeon’un standartlaştırılmış modüllere sahip sistemi, jeotermal enerji santralimizi Baseload Capital ile birlikte hızlı bir şekilde kurmamızı sağlar. Iwana Power GK, Gunnar Svensson, Climeon’un teknolojisi ile yerel olarak fosilsiz enerji üretmeyi dört gözle bekliyoruz.

Yazılım ve servis maliyetleri hariç toplam sipariş değeri 40 milyon SEK’dir. Teslimatın 2019’un sonunda yapılması planlanmaktadır. Isı Gücü modülleri, Japonya’nın merkezindeki Gifu Eyaletinde bir jeotermal enerji santrali olarak kurulacaktır.

Baseload Power Japan, Baseload Capital Sweden’in bir yan kuruluşudur. Climeon, Baseload Capital Sweden’in% 19,9’unda bir azınlık hissesine sahiptir.

Kaynak: ThinkGeoEnergy