Haberler

İsviçre hükümeti jeotermal enerji gelişimi için teşvikleri artırdı

Jeotermal enerji İsviçre Alım Garantisi (FIT) - 1 Nisan 2019 (kaynak: mevzuat)
Cannur Bozkurt Cannur Bozkurt 2 Mar 2019

İsviçre hükümeti, solar PV ve jeotermal için tarife beslemelerinde değişiklik yaparak, oranları jeotermal için 0.293 $ / 0.541 / kWh arasında arttırdı.

Federal Konsey, 27 Şubat 2019 tarihli toplantısında, yenilenebilir elektrik üretiminin ve Enerji Yönetmeliğinin teşvik edilmesi konusundaki Yönetmelikteki değişiklikleri onayladı. Özellikle, enjeksiyon için tazminat oranlarını ve fotovoltaik tesisler için bir kerelik ödemeyi uyarlamakta ve kendi tüketim gruplarına (RCP) uygulanabilecek çerçeve koşullarını belirlemektedir. Değişiklikler 1 Nisan 2019’da yürürlüğe girecektir.

Değişiklikler, 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren görevlendirilen (yenilenebilir enerji) tesislere uygulanan ücretlendirme oranları ile ilgilidir. Değişiklikler, PV tesisatları için enjeksiyon kompanzasyonu ve tekli yeniden yapılanma, aynı zamanda jeotermal tesisler için enjeksiyon kompanzasyon sistemi için de geçerlidir.

Tazminat oranı (jeotermal için) 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren 6,5 sent / kWh artacaktır, çünkü son maliyet verileri yatırım maliyetlerinin ve maliyetlerin işletme ve bakımın bu tip tesisler için genellikle daha yüksek olduğunu göstermektedir.

Kaynak: ThinkGeoEnergy