Haberler

İTÜ Enerji Enstitüsü’nden Yenilenebilir Enerji Sertifika Programı

İTÜ Yenilenebilir Enerji Sertifika Programı Duyusu (kaynak: BMI web sayfası görseli)
Cannur Bozkurt Cannur Bozkurt 16 Ağu 2018

İTÜ Enerji Enstitüsü & İTÜ Sürekli Eğitim Merkezinin Katkılarıyla hazırlanan Yenilenebilir Enerji Sertifika Programı’nın yeni dönemi Kasım 2018 olarak duyuruldu.

Enerji sektörünün hızla büyüyen önemli bir sektör olarak görülmesi ve geleceğin popüler meslekleri arasında birinci planda önem kazanan bir alan olması gerçeği ile İTÜ Enerji Enstitüsü – Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sertifika Programı, 2010 yılından bu yana yoğun bir ilgi ile katılımcılarını bilgilendiriyor.

Sertifika programına enerji şirketlerinin orta ve üst düzey yöneticileri, uzman kadroları, teknik ve saha personelinin yanı sıra enerji alanında serbest çalışacak olan mühendisler, enerji sektöründe yer alan ve almayı planlayan teknik konularla ilgili kişiler, mühendisler ve girişimciler katılabiliyorlar.

İçeriği Jeotermal, Rüzgar, Hidroelektrik ve Güneş Enerjisi ana başlıkları altında belirlenen programın Jeotermal Enerji bölümünde işlenen konular aşağıdadır:

  • Terminoloji, Dünya’da ve Türkiye’de Jeotermal Enerji
  • Jeotermal Enerjinin Kullanım Alanları
  • Jeotermal Rezervuarların ve Akışkanların Türleri/Özellikleri
  • Jeoternal Rezervuarların Üretim ve Rezervuar Performansları, Modelleme
  • Jeotermal Sahaların İşletilmesinde Karşılaşılan Sorunlar
  • Jeotermal Sahaların Geliştirilmesi ve Projelendirilmesi

İTÜ Enerji Enstitüsü Öğretim Üyeleri tarafından verilen eğitimin yeni dönemi 2-3 Kasım / 9-10 Kasım 2018 olarak duyurulmuştur. 25 kişilik kontenjan ile sınırlı eğitim İTÜ Maslak Kampüsü’nde 4 gün süreli gerçekleştirilecektir.

İlgililer buradan detaylı bilgi edinebilirler.

Kaynak: BMI