Haberler

Jeotermal Enerjinin Markalaşması – CHARGE Enerji Markalaşma Konferansı, 9-10 Ekim 2017

CHARGE - Energy Branding Conference 2016, Reykjavik, Iceland (source: CHARGE)
Eren Günüç 30 Ağu 2017

Bir marka olarak Jeotermal Enerji, önümüzdeki haftalarda İzlanda'nın Reykjavik kentinde Ekim 9-10, 2017 tarihlerinde yer alacak prestijli bir Enerji Markalaşma Konferansı'nda çeşitli sunumlar ve etkileşimler için anahtar bir tema olacaktır.

Bu sonbaharda, 9-10 Ekim 2017 tarihleri ​​arasında İzlanda’nın Reykjavik kentinde düzenlenecek olan Dünya’nın ilk ve tek Energy Branding Conference – Enerji Marka Konferansı olan CHARGE’da ThinkGeoEnergy ve Jeotermal Haberler kurucusu ve IGA başkanı Alexander Richter tarafından Jeotermal Enerji bir marka olarak sunulacak.

Alexander Richter, sunumu bu sonbaharda piyasaya sürülecek yeniden markalaşma egzersizi ile uğraştığı IGA – Uluslararası Jeotermal Derneği Başkanı olarak sunumu gerçekleştirecek.

Bay Richter’i tanıyanlar, jeotermal enerjiyi markalaştırmak ve tanıtmak için yeni bir yaklaşım önermiş olduğunu biliyor. Tek bir mükemmel çözüm yok ve olmayacak, BANG, her şey iyi olacak … fakat kendimizi jeotermal enerjinin sunduğu şeylerle sürekli büyümekte olan bir yenilenebilir enerji pazarına yerleştirmek çok önemlidir. … ve bunu yaparken daha iyi olmamız lazım.

“Jeotermal sektörüne katıldığımızdan bu yana 10-11 yılın jeotermal sektöründeki faaliyetlerimde ThinkGeoEnergy ile yaptığımız iş bu temanın bir parçası. ThinkGeoEnergy, jeotermal enerji sektörüne endüstride neler olup bittiğini anlatan bir haber akışı veriyor, projelerin, teknolojinin ve genel olarak pazarın gelişimi hakkında söylenebilecek şey, Endüstriyi ve genel halkı tanıtmak ve tanıtmak için bir araçtır Jeotermal enerjinin sunduğu şey hakkında.”

“Önceki konferanslarda, medyanın rolü hakkında konuştum; bize yaptıklarımız hakkında daha fazla konuşmak ve hayatta olduğumuzu göstermek istedim. Giderek artan bir şekilde, jeotermal sektörün imajı üzerinde çalışmaya duyulan ihtiyacı da görüyoruz.” diye ekliyor Alexander Richter.

“Jeotermal enerjinin birçok şeyi ifade ettiği göz önüne alındığında – ve bu iyi bir şey – bu kadar kolay değil. İnsanlar jeotermal enerji hakkında bir şeyler duyduğunda öncelikle arka bahçesindeki ısı pompaları hakkında, belki İzlanda gibi, aslında “volkanlar” dan elektrik alan ve hatta evlerini sıcak kaynaklardan ısıtan ülkeler hakkında düşünüyorlar. Jeotermal enerji kullanımının daha geniş anlamı ve fırsatı genellikle bilinmemektedir. Elektrik, İzlanda, Endonezya ve Hawaii’nin volkanik ülkelerinin ötesinde jeotermal kaynaklardan üretilebilir ve bu, özellikle ısıtma, yüzme, gıda gibi her türlü konut veya endüstriyel uygulamalarda doğrudan ısı olarak jeotermal enerjinin kullanılması için geçerlidir dehidrasyon, gıda işleme, soğutma ve çok daha fazlası var.”

Önümüzdeki birkaç hafta boyunca, Bay Richter düşüncelerinin bazılarını aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli konularla paylaşacak ve ben de burdan sizlere aktarıyor olacağım.

  • Jeotermal Enerji İçin “Elevator Pitch” Asansör Kademesi Nasıl Yapılır?
  • Jeotermal için uluslararası ve ulusal pazarlama çabalarını nasıl güçlendirebilirim?
  • Marka – elektrik bağlamında ve diğer yenilenebilir enerji ve geleneksel teknolojilere karşı genel konumlandırma

Bununla ilgili düşüncelerinizi duymak için çok açığız, düşüncelerinizi Alexander Richter’e  news@thinkgeoenergy.com adresinden İngilizce bir e-posta ile bırakabilirsiniz.

11 Eylül 2017’de iki haftalık süre zarfında, Uluslararası Jeotermal Birliği’ni, Floransa, İtalya’daki IRENA Global Jeotermal İttifakı toplantısında jeotermal enerjiyi temsil edecek ve hemen ardından Münih’teki Praxisforum.Geothermie Bayern’de finansman ve yatırım kongresinde 12 Eylül 2017’de düşüncelerini sunacak.

Çok yoğun bir programın ardından 9-10 Ekim 2017, Enerji Markalaşma Konferansı, İzlanda’nın Reykjavik kentinde gerçekleşecek.

“Etkinliğin organizatörü Fridrik Larsen’le yaklaşık iki yıl önce tanıştıktan sonra, bunun markalaşma konusundaki görüş ve ufkumu pek çok açıdan açtığını söylemek zorundayım. Enerji sektöründe markalaşma gurusu olarak, markalaşma ve pazarlama konusundaki muazzam tecrübesi şaşırtıcıdır. Geçen yıl ilk kez düzenlenen etkinlik inanılmaz göz açıcı bir deneyim oldu. Ürünlerin “elektrik” ve değişim piyasa ortamında markalaşma konusundaki deneyimlerini duyan biri, bizi sadece jeotermal sektör olarak iyi hissettiren ve enerji sektöründeki temel değişikliklere hazırlıklı olmak için aciliyet duygusunu tanımlayabilir.”

“Gelecekteki planlarımıza (IGA, ThinkGeoEnergy ve GeoEnergy Pazarlama) ilişkin perspektif vermeyi amaçlayan sunumumuzu önümüzdeki birkaç hafta boyunca hazırlayacağım, ayrıca “Jeotermal sektörümüzü ve sahip olduğumuz şeyleri tanıtmak için yardım çağrısında bulunacağım. “… geçen yılki etkinliğe katıldıktan sonra, konuşmacıların profilini oldukça korkuttum, ancak” tutku “iyi bir içerik ve temel – ve jeotermal hakkında en tutkulu benim.” diyor Alexander Richter.

Fikirlerinizi Bay Richter ile paylaşın: news@thinkgeoenergy.com

ThinkGeoEnergy aracılığıyla