Haberler

Jeotermal kaplıcalar ve banyo turizmi için bir plan oluşturma

İzlanda'daki Kaplıcalar / Banyo / Spa tanıtım malzemeleri (kaynak: Matt Sykes)
Cannur Bozkurt 17 Eki 2019

Victoria eyaleti için kaplıcalar ve banyo turizmi stratejisini paylaşan harika rapor, kaplıca kültürü ve banyo ile ilgili harika bilgi ve öneriler sunuyor.

Dünya Kaplıcalar Girişimi, Avustralya, Victoria’daki Yarımada Kaplıcaları Müdürü Matt Sykes tarafından hazırlanan harika bir raporu paylaştı. 2019 yazında İskandinav ülkelerindeki banyo kültürü çalışma gezisinin bir parçası olan İzlanda’yı ziyaret etti ve “Victoria kaplıcaları ve banyo turizmi stratejisi için bir plan” paylaştı. Rapor, sadece Avustralya’da Victoria eyaletinin değil, aynı zamanda bütün kaplıcaların gelişimi için iyi bir plan olabilir.

Dünya Kaplıcalar Girişimi, küresel rekreasyon, sağlık ve turizm endüstrisinin bu benzersiz ve farklı kesiminin farkındalığını artırarak, dünya kaplıcaları ve jeotermal kaynakları topluluklarını birbirine bağlamaktadır. Çalışmalarının bir parçası olarak, web sitesinde bazı harika görüş ve araştırmaları paylaşmaktadır.

Rapor genel olarak sağlık turizmi, mevcut kaplıcalar, ve İzlanda ve İskandinav bölgesi tarafından belirlenen küresel kriterler hakkında bir bilgi hazinesi sunmaktadır.

Avustralya’daki farklı kaplıcalar ile ilgili detaylar oldukça ilgi çekici. Avustralya’nın Victoria eyaletindeki Yarımada Kaplıcaları’nda Yönetici olan Matt Sykes Tazmanya/ Avustralya, Japonya, Victoria / Avustralya, Orta Avustralya ve ardından İzlanda, Finlandiya, Norveç, Danimarka, İsveç, İngiltere ve Çin olmak üzere araştırmaları için bu ülkelere ziyarette bulundu.

Kaynak: ThinkGeoEnergy