Haberler

Belçika’da Vito Çalışanlarından Jeotermal Müzikal Ödüle Layık Görüldü

Geothermal musical, VITO, Belgium (source: YouTube/ screenshot)
Eren Günüç 20 Kas 2017

Belçika'da bir jeotermal projenin geliştiricisi olan VITO çalışanları, jeotermal enerjisini desteklemek için jeotermal müzikal ve iletişim çabaları için verilen bir ödül ile tanınmış durumda.

Jeotermal enerjiyi yaratıcı bir şekilde teşvik etmek ve sunduğu şeyleri vurgulamak için çeşitli girişimlerde bulunuldu, ancak bunu bir müzikalin bir parçası olarak yapmak … Bu gerçekten yeni bir şey!.

Yakın zamanda, Belçika merkezli VITO çalışanları, Balmatt in Mol, Belçika’daki jeotermal alanındaki müzikal ve “deneyim günleri” nedeniyle ödül ile onurlandırıldı.

Müzik, onları bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik için hassaslaştırmak için 10 ila 13 yaşlarındaki gençler için hazırlandı. Heyecan verici ve eğlenceli bir şekilde, gençler film parçaları ve canlı müzik tiyatrosu vasıtasıyla geleceğin teknolojisi ve enerjisine dalmış durumdadır.

3,500’ün altındaki bilim hayranları oylarını çeşitli projeler için kullandı ve “jeotermal müzikal” kazandı.

Belçika Kraliyet Flaman Akademisi ve Genç Akademi her yıl bilim iletişimi alanında olağanüstü bir başarıya sahip bilim insanlarına “bilim iletişimi ödülleri” veriyor. Bilim iletişimi ile ilgili tüm formlar uygundur: belirli hedef gruplar için kitaplar, projeler veya etkinlikler, (popülerleştirici) makaleler, dersler, bloglar, panellere katılım, bilim kafeleri, atölye çalışmaları …

Kaynak: Eos Wetenschap, ThinkGeoEnergy aracılığıyla