Haberler

JESDER’in Yeni Yönetim Kurulu Belli Oldu

JESDER 2. Olağan Genel Kurul Toplantısından Bir Kare (Kaynak: JESDER)
Eren Günüç 8 Eki 2017

Jeotermal sektörünün öncü kuruluşu olan Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği’nin (JESDER), İzmir’de gerçekleştirdiği 2. Olağan Genel Kurul Toplantısında yeni dönemde görev yapacak yönetim kurulu seçimle belli oldu.

08 Ekim 2017, İstanbul. Türkiye’de EPDK üretim lisansına sahip, jeotermal enerjiyle elektrik üreten yatırımcı şirketlerin bir araya gelmesiyle 2014 yılında kurulan, jeotermal sektörünü temsil eden en önemli kuruluş olarak görev alan JESDER (Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği), 07 Ekim 2017 Cumartesi günü İzmir’de gerçekleştirdiği seçimli 2. Olağan Genel Kurul Toplantısında yeni yönetim kurulunu da belirledi.

Yeni Dönem Yeni Hedefler

Başarıyla gerçekleşen genel kurul sonucunda bir dönem daha görev yapmak üzere oy çokluğu ile seçilen yeni yönetim kurulu; Enerjeo Kemaliye A.Ş., Maren Enerji, Zorlu Enerji, Limak Holding ve Maspo Holding temsilcilerinden oluşuyor. Derneğe üye şirketlerin temsilcilerinin oy kullandığı toplantıda oyların çoğunluğunu alan mevcut başkan Ufuk Şentürk; bir dönem daha JESDER Yönetim Kurulu Başkanı olarak tekrar göreve seçildi.

Merkezi İzmir’de bulunan JESDER’in hedefleri arasında; jeotermal enerji kaynaklarının, toplam enerji üretimindeki payını artırmak, üretime uygun sahaların bulunması ve geliştirilmesi için çalışmalar yaparak, yatırımcılarla kamu kurumları arasındaki koordinasyonu sağlamak yer alıyor.

 

Yeni Dönem JESDER Yönetimi şu isimlerden oluşuyor:

  • Başkan: Ufuk Şentürk, Enerjeo Kemaliye A.Ş.,
  • Başkan Yardımcısı: Mehmet Şişman, Maren Enerji,
  • 2. Başkan Yardımcısı: Serhat Dinç,  Limak Enerji,
  • Genel Sekreter: Mehmet Orman, Maspo Enerji,
  • Sayman: Ali Kindap, Zorlu Enerji.

Kaynak: JESDER Basın Bülteni