Haberler

Kanadalı şirket, İzlanda Reykjavik yakınlarındaki jeotermal lagün projesine yatırım yaptı

İzlanda Cumhurbaşkanı Evi, Alftanes / İzlanda (kaynak: flickr: riggott, matito, creative commons)
Cannur Bozkurt 2 Ağu 2019

Kanada'nın tecrübeli hizmet şirketi VIAD, Reykjavik, İzlanda yakınlarındaki jeotermal lagün spa projesine 11 milyon dolar yatırım yaptığını açıkladı.

Kanada’daki deneyimsel hizmetler şirketi VIAD, İzlanda’da bir jeotermal planlanan lagün projesi yatırımını paylaştı.

Şirket, Kanada’nın milli parklarında, ABD’de ve İzlanda’nın Reykjavik bölgesinde çeşitli seyahat deneyimleri gerçekleştiriyor. Bunların arasında Flyover deneyimleri, oteller ve ulaşım işlemleri gibi ilgi çekici hizmetler bulunmakta.

Şirket İzlanda’da, sadece bir Flyover İzlanda cazibe merkezi başlatmak üzere, jeotermal lagün projesinin geliştirilmesi için planlarını açıkladı.

Şirket, 2021 yılında Reykjavik şehir merkezinin hemen dışında, okyanusun ikonik manzarası ve İzlanda Cumhurbaşkanı Konağı’nın bulunduğu okyanus kıyısında yer alan yeni lagünü açmayı planlıyor.

VIAD, 14 milyon CAD (yaklaşık 11 milyon ABD Doları) yatırımla, yeni lagünü işletecek olan İzlandalı oluşumdan % 51 oranında hissesi satın aldı. Artık azınlık hisse oranına sahip olan işletme ortağı, aynı zamanda lagün mülkünün geliştiricisi ve sahibi. Bir VIAD iştiraki olan Pursuit, konukların deneyiminin tüm yönlerini yönetecek ve dünya standartlarında cazibe merkezleri ve misafirperverlik deneyimleri oluşturma ve işletme konusundaki uzmanlığını projede kullanacak.

İzlandalı şirket Geothermal Lagoon ehf. İse projenin destekçileri arasında.

Kaynak: ThinkGeoEnergy