Haberler

Kanarya Adaları Volkanoloji Enstitüsü (INVOLCAN) 2018 Yaz Programı başvuruları

Website Screenshot (http://geotenerife.com/summer-programme-info)
Eren Günüç 20 Oca 2018

Kanarya Adaları Volkanoloji Enstitüsü'nde (INVOLCAN) uzmanlarla birlikte çalışarak Kanarya Adaları'nda bir ay geçirmek mi ister misiniz? Haziran'dan Eylül'e kadar sürecek 13 program katılımcıları bekliyor. Ücretli olan program kapsamında iki adet burs imkanı sağlanmakta.

Kanarya Adaları Volkanoloji Enstitüsü’nde (INVOLCAN) uzmanlarla birlikte çalışarak Kanarya Adaları’nda bir ay geçirmek mi ister misiniz? Aralarından seçim yapabileceğiniz, çeşitli disiplinleri kapsayan farklı programlar var. Programların bir çoğu Tenerife’de, ancak projelerden bazıları Tenerife’de bir haftanın ardından, üç hafta da başka bir adada (Lanzarote, El Hierro veya La Palma),  bazıları La Palma’da 4 hafta çalışmayı içeriyor. Bu yaz programları 2018 Haziran’dan Eylül’e kadar sürecek. Başvurular için son tarih 3 Mart 2018‘dir. Başarılı adaylara 17 Mart 2018 tarihine kadar ulaşılacaktır.

Programa katılım şansınızı arttırmak için aşağıdaki listeyi okumanızı öneririz.

  • İlgilendiğiniz programların şartlarını ve uygunluğunuza dikkat edin.
  • Başvurularda bazı öğelerinin bir kelime sınırı var. Bunun sebebi başvurunuzu önemsemeniz ve en önemli bilgilere öncelik vermeniz istenmiyor.
  • Başvurunuzu zamanında gönderin! Son başvuru tarihi geçtikten sonra başvurular devre dışı bırakılacak ve geç gönderilenler kabul edilmeyecektir.
  • Harika bir kapak mektubu “Cover Letter” yazın. Özellikle konu hakkında tutkulu hevesli genç bilim insanları aranıyor ve başarılı olduklarını düşünen, profesyonelce düşünülmüş genç bilim adamları kararlı olduklarını gösterebilirler.
  • CV-Özgeçmiş bölümünde, ağırlıklı olarak akademik deneyiminiz ve başarılarınızla ilgileniliyor.
  • Ve son olarak, “gönder” düğmesine basmadan önce başvurunuzu bir kez daha okuyun. İyi bir ilk izlenim yaratmak için yalnızca bir şansınız var.
  • Kısa listeye alınmış adayların, son teslim tarihinden önce bir Skype görüşmesi gerçekleştirmeleri gerekebileceğini unutmayın.

Unutmayın bu yaz programı ücretsiz değil. Yaz Programımıza neden ücret talep ediliyor?

Bir aylık program için 1650 pound ücret talep ediliyor. Yaz programında profesyoneller ile birebir arazide çalışma fırsatı bulacaksınız ve zaman zaman 180’e ulaşan aynı sektörden insanlar ile bilgi alışverişinde bulunacaksınız.

Enstitü başkanı Dr Nemesio Pérez, jeotermal potansiyel ve yanardağ gazını giderme konusunda dünyaca ünlü jeokimyacı bir bilim adamıdır. Enstitü, dünyanın dört bir yanındaki volkanları aktif olarak izler ve araştırmaları üzerine yayınlar yapar ve bu alanlar çoğunlukla bulgularında yerini alır.

Çalışmalarınız hakkında geribildirim ve rehberlik alacaksınız. Bu, doğrudan işyerine devredilebilecek ve CV’nizi güçlendirecek bir dizi beceriyi geliştirmeniz için bir fırsattır.

Öğreneceğiniz spesifik beceriler her programın “daha fazla bilgi” bölümünde detaylandırılmıştır.
Ayrıca, gelecekte hangi alana konsantre olmasını genç bilim insanlarına açıklığa kavuşturmaya genellikle yardımcı olan bir deneyimdir.

Programa eşit erişim imkânı sağlamak amacıyla bu yıl yaz programı için, tüm kurs ücretini ödeyen (diğer tüm konaklama, transferler vb.) ve diğer masraflara yardımcı olmak için 500 € tutarında bir burs ödeneğini kapsayan iki burs sunuluyor.

Ayrıntılar ve başvurular için GeoTenerife sayfasını ziyaret edebilirsiniz.