Haberler

KS Orka şirketi, Endonezya’daki 3 yıllık jeotermal tecrübelerini video olarak paylaştı.

Video görüntüsü (kaynak: YouTube/ KS Orka)
Cannur Bozkurt Cannur Bozkurt 26 Eyl 2018

Çin-İzlanda ortaklı jeotermal yatırımcı KS Orka Şirketi, Endonezya'ya girmesinden bu yana üç yıl boyunca şirketin faaliyetlerini ve kilometre taşlarını vurgulayan ilginç bir video paylaştı.

Çin-İzlanda ortaklı jeotermal yatırımcı KS Orka Şirketi kısa süre önce şirketin Endonezya’daki faaliyetlerini ve kilometre taşlarını gösteren ilginç bir video paylaştı.

Üç yıldan kısa bir süre içerisinde, şirket Endonezya’da büyük bir proje portföyü satın aldı, üç sondaj kulesiyle kontrat imzaladı ve 120 MW’lık kuyu başı kanıtlanmış buhar kapasitesine ulaştı.

KS Orka, Endonezya’nın en büyük yeşil projelerinden biri olan Sorik Marapi 240 MW jeotermal projesinin % 95 sahibi ve geliştiricisidir. Endonezya’daki şirketin diğer projesi Endonezya’nın Flores Adası’ndaki 30 MW’lık Sokoria jeotermal projesidir.

Şirket aynı zamanda Avrupa’da da aktiftir. KS Orka’nın projenin çoğunluğunun sahibi ve geliştiricisi olduğu Turawell Macaristan’da birleşik jeotermal ısı ve enerji santrali mevcuttur. Sırbistan’da da, KS Orka, Sırbistan’ın ilk jeotermal enerji santralini geliştirmede NIS petrol ve gaz şirketi ile işbirliği yapmaktadır.

Endonezya’daki ilk santrali bu yılın başlarında test operasyonuna başlayan Şirket, ayrıca, Hırvatistan, Kenya ve Türkiye’de iş fırsatları geliştirmektedir.

Kaynak: Thinkgeoenergy, KS Orka via LinkedIn