Haberler

Kuşadası Belediye Başkanı, JMO Aydın İl Temsilciliği üyeleriyle bir araya geldi

Kuşadası - Güvercinada (kaynak: Kuşadası Belediyesi web sayfası)
Cannur Bozkurt 6 Eyl 2019

Jeolojik anlamda kent güvenliği ve termal turizm konuların görüşüldüğü toplantıda Başkan Günel’in, JMO Aydın İl Temsilciliği ile, özellikle Kuşadası’nda termal turizmin geliştirilmesi konusunda iş birliği yapabilecekleri belirtildi.

Kuşadası Belediyesi Belediye Başkanı Ömer Günel, Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Çengel, Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO) Aydın İl Temsilcisi Hasan Kuru ile odaya üyeleri İlhan Adıyaman ve Mustafa Öztürk katıldığı toplantada bölgenin jeotermal kaynaklarının nasıl verimli değerlendirilebileceği görüşüldü.

Başkan Ömer Günel, Kuşadası’nda turizm faaliyetlerinin termal turizm sayesinde 12 aya çıkabileceğine dikkat çekerek, bu konuda Jeoloji Mühendisleri Odası Aydın İl Temsilciliği’nin katkısına ihtiyaç duyabileceklerini ifade etti.

Başkan Ömer Günel “Kuşadası’nda termal turizmi daha yaygın hale getirmek istiyoruz. Faaliyette olan mevcut jeotermal kuyuları nasıl daha verimli kullanabiliriz ve faaliyete geçmesi planlanan kuyular nasıl değerlendirilmeli, bunlara birlikte kafa yormalıyız. Jeotermal dışında Jeolojik anlamda kent güvenliği konusunda da birlikte çalışma yürütebiliriz. Yer bilimleriyle alakalı afetlerin önlenmesi ve afet sonrası zemine müdahale ile ilgili konularda da birlikte proje üretebiliriz” dedi.

JMO Aydın İl Temsilcisi Hasan Kuru ise  Belediye ile iş birliğinde projeler geliştirmek istediklerini belirterek, Kuşadası’nın termal kaynaklar açısında oldukça zengin olduğunu ifade etti.

Jeolojik anlamda kent güvenliği konusunda değişik projeler geliştirdiklerini kaydeden Kuru, bunları Kuşadası Belediyesi ile paylaşabileceklerini ifade etti.

Kaynak: İHA