Haberler

LİMGAZ Buharkent Jeotermal Enerji Santrali (13.8 MW ) Üretimde

Cannur Bozkurt Cannur Bozkurt 8 Eyl 2018

EGESİM tarafından başarıyla tamamlanan LİMGAZ Buharkent Jeotermal Enerji Santrali ( 13.8 MW ) 06.09.2018 tarihi itibariyle T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı kabulleri yapılarak enerji üretmeye başlamıştır.

Limak Holding altında faaliyet gösteren Limgaz Elektrik Üretim Madencilik Sanayi Ve Ticaret A.Ş. tarafından, Aydın İli, Buharkent İlçesi, J-559/E İşletme Ruhsatlı Sahada EGESİM tarafından anahtar teslimi ( EPC ) JES Projesi olarak başarıyla tamamlanan LİMGAZ Buharkent Jeotermal Enerji Santrali ( 13.8 MW ) 06.09.2018 tarihi itibariyle T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı kabulleri yapılarak enerji üretmeye başlamıştır.

Başarıyla devreye alınan 28 Adet Jeotermal Enerji Santral Projesine imza atan Egesim, Atlas Copco işbirliğiyle anahtar teslimi EPC (Mühendislik – Tedarik – İnşaat) Projesinin ilkini LİMGAZ Buharkent Jeotermal ile hayata geçirmiştir.  13.4 MW gücünde planlanan santral, 13,8 MW güç ile T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı kabulleri yapılarak enerji üretmeye başlamıştır.

EGESIM & ATLAS COPCO Jeotermal Enerji Santrallerine yönelik en etkili ve verimli çözüm yöntemlerini tedarik etmek adına uzun yıllardan bu yana mevcut Tecrübe, Uzmanlık, Teknoloji ve Yenilik anlayışlarını aynı çatı altında buluşturmuştur.

Kaynak: EGESIM Basın duyurusu