Haberler

Maspo Enerji iki farklı kategoride başarı ödülleri aldı

2019 Türkiye Bonds & Loans Ödül Töreni (kaynak: Maspo Enerji)
Cannur Bozkurt Cannur Bozkurt 27 Şub 2019

Türkiye’nin önde gelen grup şirketlerinden Gürmen bünyesindeki Maspo Enerji, dünyanın en prestijli finansal piyasalar ödüllerinden kabul edilen “2019 Türkiye Bonds & Loans Ödülleri”nde “Yılın Proje Finansmanı” ve “Yılın Enerji Projesi Finansmanı” kategorilerinde en başarılı ilk 3 proje içerisinde değerlendirilerek iki farklı kategoride ödül aldı.

Yenilenebilir enerji alanındaki başarılı çalışmalarıyla Türkiye’nin öncü şirketleri arasında yer alan Maspo Enerji; Manisa/Alaşehir’de 2017 yılında tamamlanan 1.Faz yatırımlarından sonra kurulu gücünü 4 katına çıkartacak 2.faz için 2018 yılında Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve Kuveyt Türk konsorsiyumu ile imzalanan proje finansmanı anlaşması ile  “2019 Türkiye Bonds & Loans Ödülleri”nde iki ayrı kategoride ödülle buluştu.  Maspo Enerji, “Yılın Enerji Projesi Finansmanı” kategorisinde ikincilik, “Yılın Proje Finansmanı” kategorisinde ise üçüncülük ile ödüllendirildi.

İstanbul’da düzenlenen ödül töreni sonrası konuşan Maspo Enerji Genel Müdürü Murat Solmaz, geçtiğimiz aylarda dünya yenilenebilir enerji ligi olarak gösterilen tükettiği enerjinin tamamını yenilenebilir kaynaklardan sağlayan RE100 platformuna kabul edilen ilk Türk şirketi olduklarına da dikkat çekerek, “Maspo Enerji olarak iki ayrı kategoride ödül almaktan dolayı çok mutluyuz. Daha yaşanılabilir bir dünya için, çevreye dost yenilenebilir enerji alanındaki yatırımlarımız sürecek” dedi.

Maspo Enerji; yenilenebilir enerjinin yükselen değeri ile “daha çok yeşil enerji”, “daha sağlıklı bir gelecek” hedefi ile projenin 3 ve 4’üncü fazlarının hayata geçirilmesine yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Kaynak: Maspo Enerji Basın Bülteni