Haberler

Meksika’daki Los Azufres jeotermal santralinin temiz enerjide önemli rolü

Los Azufres III, Faz 1 (Birim 17) jeotermal enerji santrali, Meksika (kaynak: ThinkGeoEnergy, creative commons)
Cannur Bozkurt 5 Oca 2020

Kurulu gücü 242 MW olan Meksika'daki Los Azufres jeotermal enerji santrali kompleksi, ülkede yenilenebilir enerji üretiminde önemli bir rol oynamaktadır.

Kısa bir süre önce Meksika Federal Elektrik Komisyonu (CFE) Genel Müdürü Manuel Bartlett Díaz, Querétaro eyaletlerini gezdi ve Pedro Escobedo belediyesinde yer alan “El Sauz” Combined Cycle Elektrik Santrali’ni, Michoacán’dan, Ciudad Hidalgo, Zinapécuaro ve Maravatío belediyeleri arasında yer alan “Los Azufres” Jeotermal Santrali’ni ziyaret etti.

Bu iş gezisi sırasında her iki santralin üretim sonuçları hakkında bilgilendirildi.

“El Sauz” Kombine Çevrim Elektrik Santrali ortalama 591 MW üreten ve 3.900 GWh elektrik enerjisi sağlıyor. Ocak-Haziran 2019 döneminde, Ulusal Elektrik Sistemine 1.859.540 MWh katkıda bulunmuştur.

“Los Azufres” Jeotermal Enerji Santrali de 242 MW kurulu güce sahip olup Ocak – Ekim 2019 tarihleri ​​arasında Ulusal Elektrik Sistemine 1.227 GWh enerjiye katkıda bulunmuştur. Bu santral tarafından üretilen jeotermal enerji kapasitesi  Campeche eyaletinin tüketimine eşdeğer ve ülkenin tüm jeotermal enerji katkısının% 26.9’una tekabül etmekte olduğuna dikkat edilmelidir. Ayrıca yılda 140 bin ton karbondioksitin atmosfere yayılmasını önler.

Bartlett Díaz, üretim, iletim, dağıtım, temel tedarik ve inşaat süreçlerinde CFE çalışanları ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanı López Obrador’un emriyle Federal Elektrik Komisyonu’nu kurtarmak için önemli ilerlemeler kaydedildiğini vurgulayarak, bu şirketin kurtarılmasının büyük çaba gerektirdiğini vurguladı ve işçileri bu göreve katılmaya çağırdı.

Kaynak: ThinkGeoEnergy