Haberler

MİS Enerji Üretim A.Ş.’ye ait 48 MWe’lık MİS-3 Santralinin kabulü yapılarak ve devreye alındı

Soyak Enerji MİS-1 JES
Cannur Bozkurt 8 Eki 2019

SOYAK Gruba ait MİS Enerji Üretim A.Ş.'nin 48 MWe'lık MİS-3 Santralinin kabulü yapılarak, üretime başladı. MİS-3 JES ile birlikte Türkiye’nin toplam kurulu gücü 1.498 MWe’ye yükseldi.

Manisa ili Alaşehir ilçesinde jeotermal enerji yatırımında bulunan SOyak Gruba ait Mis Enerji’nin MİS-3 Jeotermal Elektrik Santrali, Bakanlık kabulünün ardından işletmeye geçti. Santralin kurulu gücü 48 MWe’dir.

Şirketin aynı bölgede MİS-1 ve MİS-2 Jeotermal Elektrik Santralleri bulunmaktadır.

2003 yılında sektöre katılan Soyak Enerji, birlikte çalıştığı iş ortaklarına, rakiplerine ve topluma saygı ve şeffaflık ilkeleri çerçevesinde hareket etmekte, insana ve çevreye duyarlı, kurumsal ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, uzman kadrosuyla ve yatırımlarıyla değer yaratan, sektörde öncü ve örnek olmayı hedefleyen bir yaklaşımla çalışmaktadır.

Yeraltı rezervlerinin hızla azaldığı ve geleneksel fosil yakıtların kullanımıyla çevresel kaygıların giderek arttığı bir ortamda, Soyak Enerji küresel ölçekte artan enerji talebine, bireylerin yaşam standartlarının korunduğu, sonsuz, çevre dostu, yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanan sistemlerle, kesintisiz çözümler üreten küresel bir oyuncu olmayı hedeflemektedir.

MİS-3’ün JES’inin kabulünün ardından Türkiye’nin toplam kurulu gücü 1.498 MWe’ye yükselmiştir.

Kaynak: JESDER