Haberler

Mitsubishi Hitachi Power Systems, ABD’deki enerji ve enerji işini ortaya çıkardı

Mitsubishi turbine at the Hellisheidi geothermal power plant, Iceland (source: flickr/ ThinkGeoEnergy, creative commons)
Avatar Eren Günüç 28 Mar 2018

Mitsubishi Hitachi Power Systems Americas (MHPS), dijital güç, enerji depolama ve düşük karbonlu enerji üretimi alanlarında müşteri çözümlerini sunmaya odaklanmış bir Power & Energy Solutions işinin kurulduğunu duyurdu.

Mitsubishi Hitachi Power Systems Americas (MHPS), dijital güç, enerji depolama ve düşük karbonlu enerji üretimi alanlarında müşteri çözümlerini sunmaya odaklanmış bir Power & Energy Solutions işinin kurulduğunu duyurdu. MHPS Başkan Yardımcısı Küresel güç endüstrisinde yirmi beş yıldan fazla teknik ve ticari deneyime sahip bir endüstri lideri olan Tom Cornell, 1 Nisan 2018 tarihinden itibaren bu yeni işe öncülük edecek şekilde tanıtıldı.

“Mevcut enerji üretim işlerimiz Amerika genelinde pazar payını artırmaya ve pazar payını yakalamaya devam ederken, MHPS bu yeni yatırımı yenilikçi teknolojilere, yeni iş modellerine, dijital araçlara ve müşteri ortaklıklarına duyurmaktan mutluluk duyuyor.” diyor MHPS Amerika’nın Başkanı ve CEO’su Paul Browning

MHPS Americas’ın yeni Power & Energy Solutions şirketi, yapay zeka, enerji verimliliği, lityum iyonunun ötesinde pil depolama, jeotermal yenilenebilir enerji, katı oksit yakıt hücreleri ve doğal gaz ateşleme için iyileştirmelerden yararlanarak hem özel hem de ortaklı yeni nesil teknolojiler geliştirmek istiyor. Yeni şirket merkezi Lake Mary, Florida’da bulunuyor.

Kaynak: BusinessWire, ThinkGeoEnergy aracılığıyla